کد خبر: 671234 A

یک عضو کمیسیون اصل نود تاکید کرد: امروز هیات رئیسه کمیسیون جلسه داشت و دو گزارش عمده درباره سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و تخریب خانه‌های ثبت ملی شده در شیراز در جلسه کمیسیون مطرح شد.

محمدرضا امیرحسن‌خانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: امروز هیات رئیسه کمیسیون جلسه داشت و دو گزارش عمده درباره سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و تخریب خانه‌های ثبت ملی شده در شیراز در جلسه کمیسیون مطرح شد.

وی تاکید کرد: گزارشی که درباره میراث فرهنگی بود به اماکنی اختصاص داشت که ما از آنها بازدید کرده بودیم. گزارش دیگری هم درباره سازمان میراث فرهنگی کل کشور ارائه شده بود که پیشنهاداتی هم در آن ارائه شده بود که به حفط میراث فرهنگی و خدمت‌رسانی بیشتر کمک می‌کند.

این عضو کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: برخی از خانه‌هایی که در شیراز  ثبت ملی شده بودند  تخریب شده‌اند که کمیته فرهنگی این کمیسیون گزارش خود را ارائه داد و مقرر شد خانه‌هایی که تخریب شده است به همان شکل در همان محل بازسازی شود و ما فکر می‌کنیم که این کار از تخریب خانه‌های اینچنینی جلوگیری خواهد کرد.

کمیسیون اصل نود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر