کد خبر: 670900 A

طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع داده شد تا جزئیات و کلیات آن در صحن مجلس بررسی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره مسکوت ماندن طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو در صحن علنی مجلس به رای گذاشته شد که ۴۹ رای موافق و ۱۳۹ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۳۳ نفر نماینده حاضر در صحن علنی مجلس رای نیاورد.

علی لاریجانی در این باره گفت: کمیسیون پیشنهاد مسکوت ماندن را برای شش ماه داده است و ما نظر کمیسیون را به رای گذاشتیم. وقتی پیشنهاد کمیسیون به مسکوت ماندن است یعنی ماده ۱۹۵ گفته که پیشنهاد دهنده و مخالف صحبت کند.

وی با بیان اینکه ما هم اکنون درباره کلیات بحث نمی‌کنیم خطاب به پارسایی گفت: آقای پارسایی شما حق دارید که تقاضا کنید و اگر طول کشیده آن سیر دیگری دارد. اما پیشنهاد کمیسیون برای بررسی وقت دارد و اگر زمان آن بیشتر باشد شما می‌توانید پیشنهاد بدهید.

علی لاریجانی در این هنگام ارجاع این گزارش به کمیسیون صنایع و معادن را به رای گذاشت که با ۱۵۴ رای موافق، ۲۸ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از مجموع۲۳۳ نفر نماینده با ارجاع آن موافقت شد.

رئیس مجلس افزود: ما این موضوع را به کمیسیون ارجاع می‌دهیم تا ظرف یک ماه بررسی کند و چون  مجلس مسکوت ماندن را نپذیرفت سعی کنند نظرشان را به مجلس بدهند تا کلیات و جزئیات آن بررسی شود.

کمیسیون صنایع و معادن بازار خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر