کد خبر: 669186 A

در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی انجام شد؛

هیات‌دولت در جلسه عصر یکشنبه به ریاست رییس جمهوری، گزارش تحولات در حوزه آموزش و پرورش در استان سیستان و بلوچستان را بررسی کرد.

به گزارش ایلنا، براساس گزارش وزیر آموزش و پرورش به هیات‌وزیران، نرخ باسوادی(۱۰ تا ۴۹ سال) در ۵ سال گذشته از حدود ۷۶ درصد به ۸۲ درصد و نرخ پوشش دوره ابتدایی از ۹۰ درصد به حدود ۹۵ درصد افزایش یافته است.

همچنین نرخ تحت پوشش دوره پیش دبستانی که یکی از مهم‌ترین شاخص های توسعه یافتگی نظام آموزشی تلقی می شود، در ۵ سال گذشته از ۱۲ درصد به ۷۷ درصد افزایش چشمگیری را شاهد بوده است.

آمارها نشان می‌دهد شاخص‌های آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان در سال‌های دولت یازدهم و دوازدهم با تلاش‌های به‌عمل آمده، بهبود قابل توجهی را شاهد بوده؛ به نحوی‌که تعداد پذیرفته شدگان در آزمون سراسری سال‌جاری در رشته‌های پزشکی، روان‌پزشکی و داروسازی بالغ بر ۱۵۵ نفر بوده‌اند (که سال گذشته ۶۶ نفر در این رشته‌ها پذیرفته شده‌اند).همچنین استان سیستان و بلوچستان که در کنکور سراسری سال ۹۲ رتبه آخر را در کشور داشت، با ۶ رتبه بهبود، به رتبه ۲۶ ارتقا یافته است.

درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

دولت در ادامه از مجلس شورای اسلامی خواست کار بررسی و رسیدگی به لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را در اولویت قرار دهد.

اصلاح آیین‌نامه اجرایی مربوط به تسویه مطالبات و بدهی‌های دولت

با تصویب هیات‌وزیران، آیین نامه اجرایی مربوط به تسویه مطالبات و بدهی‌های دولت با اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی از طریق صدور اوراق اسناد تسویه خزانه اصلاح شد.

هیات دولت استان سیستان‌وبلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر