کد خبر: 667326 A

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان از صدور حکم الزام به عرضه برای ۴ پرونده احتکار خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ مرتضی ممیزی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: تعداد ۹ انبار احتکار کالا در سطح استان شناسایی که بیشترین احتکار مربوط به شهرستان ابهر با پنج انبار بوده و در این رابطه پرونده هایی در شعب تعزیرات حکومتی تشکیل شد.

وی افزود: تعداد چهار پرونده احتکار کالا شامل ۲۳ تن برنج ایرانی و تایلندی، ۸۶۰ کیلوگرم لوبیا، ۲ هزار و ۵۸ قوطی روغن موتور، ۳۷۰ کارتن پودر شوینده و انواع لوازم خانگی پس از برگزاری جلسات رسیدگی با حضور متهمان و اخذ گزارشات کارشناسی مختومه شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان خاطر نشان کرد: متهمان این پرونده ها علاوه بر الزام به عرضه کالاهای مکشوفه، جمعا به پرداخت ۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند که جریمه نقدی ۷۰۰ میلیونی ریالی یکی از پرونده ها با پیگیری شعبه مربوطه، وصول و پرونده مختومه شد.

ممیزی گفت: در جدیدترین کشف صورت گرفته از کالای احتکار شده در شهرستان ابهر، تعداد ششصد و سی دو دستگاه انواع لوازم خانگی شامل پکیج، حوله خشک کن، مشعل به ارزش ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال توقیف و پرونده به صورت خارج از نوبت در تعزیرات حکومتی ابهر تشکیل شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان در مورد کشف محموله شصت و شش دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند قاچاق، گفت: شعبه تعزیرات حکومتی شهرستان خدابنده متهم این پرونده را که قصد حمل محموله مذکور در خودروی پژو را داشت، به ضبط کالاهای مکشوفه و پرداخت جریمه نقدی به میزان ۷۸۵ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم کرد.

 

تعزیرات جریمه نقدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر