کد خبر: 667239 A

معاون اول رییس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر اقلیم کردستان در اظهاراتی مداخله‌جویانه حمله موشکی ایران به مقر حزب دموکرات کردستان را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری «نشنال» امارات، «مایک پنس» معاون رییس‌جمهور آمریکا، روز گذشته (دوشنبه) در تماس تلفنی با «نیچروان بارزانی» درباره تشکیل دولت عراق گفت‌وگو کرده و در ادامه مداخله‌جویی‌‌های خود، اقدام ایران در حمله موشکی به نشست حزب دموکرات کردستان را محکوم کرد.

«پنس» در این تماس تلفنی با نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق که روز دوشنبه انجام گرفت، مدعی شد: «حملات ایران، اقدامی در جهت بی‌ثبات کردن نزدیک‌ترین همسایه او یعنی عراق است.»

در این تماس تلفنی، دو طرف همچنین درباره اقدامات ضدتروریستی و مواضع کردها درمورد تشکیل دولت و تقویت شراکت استراتژیک کردها با آمریکا گفت‌وگو کرده‌اند.

«نیچروان بارزانی» نیز در توییتر خود بدون اشاره به صحبت‌های خود با «پنس» درباره ایران نوشت: در این تماس تلفنی بر تعهد اقلیم کردستان برای مبارزه با ترور و اقدامات ما برای کمک به تشکیل یک دولت مشارکتی و یکپارچه در بغداد تاکید کردم. من برای حمایت‌های آمریکا از اقلیم کردستان ارزش زیادی قائلم و برای تقویت این روابط تلاش می‌کنم.

Untitled

 

توییتر نیچروان بارزانی مایک پنس نشنال امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر