کد خبر: 666591 A

حبیبی:

بیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: برای رفع مشکلات افراد کم درآمد باید تدابیر فوری اندیشیده شود. مهار گرانی‌ها و رسیدن به داد افراد کم درآمد در حال حاضر از اولویت‌های وظایف شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه است.

به گزارش ایلنا، محمد نبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب  موتلفه اسلامی تغییر در برخی از سیستم‌ها و مسئولین اقتصادی دولت را ضروری خواند و خاطر نشان کرد: در حال حاضر در مواردی قیمت صبح و بعد از ظهر برخی از مایحتاج مردم در یک روز متفاوت می‌شود. عامل اصلی این مساله، سوء استفاده برخی از فروشندگان است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: براساس اظهارات اخیر آقای رئیس جمهور برخی از کارگزاران دولتی در تشدید نابسامانی‌های اخیر اقتصادی شریک هستند و سوال اینجاست که اگر قرار است مدیریت جهادی در حل مشکلات اعمال شود آیا با این قبیل مدیران چنین سیاستی عملیاتی خواهد شد؟

حبیبی با اشاره به اینکه متاسفانه هنوز هم برخی از مقامات دولت فعلی امیدشان به مذاکره با آمریکا برای حل مشکلات اقتصادی و سیاسی و منطقه ای است، گفت: آمریکایی‌ها چندبار باید ثابت کنند که در رابطه با نظام و ملت ایران ۴۰ سال است که در مواضع براندازی و تسلط هستند و هنوز هم خواب زمان پهلوی و قاجار را می بینند؟ لازم است دولت و وزارت نفت و سایر وزارتخانه‌های ذیربط در مقابل آمریکا و اذناب اروپایی و منطقه‌ای آنها علاوه بر پیش‌بینی‌ها و عمل به سیاست‌های توافقی، در مواردی که با یک نگاه جهادی اقدام تهاجمی ضرورت دارد به آن اقدامات بپردازند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با انتقاد از تاخیر در تعیین و اعزام سفرای ایران در چین و هند و همچنین ضرورت تعمیق روابط با روسیه و ترکیه گفت: شرایط فعلی طوری رقم خورده است که منافع مشترک ما روسیه، چین و ترکیه افزایش یافته است، باید از این فرصت حداکثر استفاده را به عمل آورد.

حبیبی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز برخی از اصلاح طلبان با نگاه به انتخابات ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰ در حال خالی کردن پشت دولت هستند؛ خطاب ما به آنها اینست، در حالی که طی ۵ سال اخیر بیش از ۹۰ درصد پست‌های دولتی را در اختیار گرفته اید، لااقل نسبت به دولت و رئیس جمهور که این مناصب را در اختیارتان گذاشته‌اند، نمک نشناسی نکنید.

وی ادامه داد: ما در شرایط فعلی حفظ کیان دولت و قوه مجریه و کمک به آن را علیرغم انتقادات فراوانی که به عملکرد بسیاری از منصوبان آن داریم ضروری می‌دانیم البته امیدواریم که دولت هم برخلاف گذشته راه را برای این همکاری‌ها باز کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مورد مسائل منطقه‌ای گفت: معنای واقعی شکست تروریست‌ها در سوریه و عراق، شکست آمریکا در منطقه است بنابراین بهتر است آمریکا برای مصون ماندن از ضربات بعدی مقاومت، بساطش را از منطقه جمع کند. اگر آنها تاخیر کنند، مقاومت فرار را به آنها تحمیل خواهد کرد.

حبیبی برخورد اخیر قوه قضائیه با مفسدین و مفاسد اقتصادی را قابل قبول تلقی کرد و گفت: با وجود اینکه دستگاه قضائی این برخوردها را با تاخیر شروع کرد اما امیدواریم در این مقوله تسریع به عمل آورد. برخورد قاطع قانونی با مفسدان دانه درشت از جمله اولویت‌هاست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به آغاز ماه محرم و صفر گفت: ملت ایران قرن‌ها ثابت کرده است که ملتی عاشورایی است و با تمام ظرفیت در مقابله با یزید و یزیدیان ایستاده و خواهد ایستاد. مصداق کامل یزید و یزیدیان زمان آمریکا، رژیم صهیونیستی و اذناب منطقه ای و اروپایی آنها هستند. ملت ما با عنایات الهی در این محرم و صفر هم ثابت خواهد کرد که هم یزید و یزیدیان زمان را به خوبی شناخته است و راه انتخاب شده خود در ۱۴ قرن اخیر را با قبول هم هزینه های آن ادامه خواهد داد.

 

محمدنبی حبیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر