کد خبر: 666237 A

امروز، با حضور حجت الاسلام محمد موحدی آزاد دادستان انتظامی قضات از ۲۰ قاضی نمونه استان گلستان تجلیل شد.

به گزارش ایلنا، دادستان انتظامی قضات در این مراسم در گرگان با تأکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد افرادی که به خطا می روند در دستگاه قضایی بمانند گفت: همانگونه که در برخورد با قضات متخلف، تعارف نداریم از قضات شریف و توانمند دستگاه قضایی نیز تجلیل می کنیم.

حجت الاسلام محمد موحدی آزاد در این مراسم، از اجرای طرح شناسایی و ارتقاء قضات توانمند خبر داد و افزود: در قالب این طرح، بازرسانی از دادستانی انتظامی قضات، محسوس و نامحسوس به همه حوزه های قضایی کشور، سرکشی می کنند و با بررسی پرونده ها و آراء صادر شده از سوی قضات، قضات توانمند و برجسته را شناسایی و برای ارتقاء و تقدیر به رئیس محترم قوه قضاییه معرفی می کنند.

وی افزود: سال ۹۵ بیش از سه هزار قاضی در کشور شناسایی و تقدیر شدند و بانک اطلاعاتی سال ۹۶ نیز درحال تکمیل است.

موحدی آزاد در ادامه سخنان خود، با برشمردن مصادیق تخلف قضایی در پرونده ها گفت: مهمترین تکلیف شرعی قضات، رسیدگی عادلانه و صدور حکم بحق است و باید همکاران قضایی ما مراقب باشند در عین تلاش برای کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده ها، کیفیت را فدای سرعت نکنند.

دادستان انتظامی قضات کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به در پیش بودن ماه محرم گفت: عاشورا دانشگاه پرورش انسانهای عدالت طلب است و این ماه فرصت مناسبی است تا بار دیگر فرهنگ عاشورا را مرور کنیم.

همچنین در این مراسم علی رنجبر معاون  دادستان انتظامی کشور درامورنظارت وارزشیابی قضات گفت: بیش از ۱۰ درصد قضات کشور را تشویق کرده ایم و هم اکنون همه قضات کارنامه قضایی دارند که رفتار، مدیریت پرونده ها و رسیدگی قضایی در این کارنامه مدنظر قرار می گیرد و افرادی که نمره بالای ۷۰ از ۱۰۰ را دریافت کنند علاوه بر تقدیر ارتقاء سمت هم خواهند داشت.

در این مراسم از ۲۰ نفر از قضات دادگستری استان گلستان، جعفرابراهیم نیا روشن، سید محمدجواد ابراهیمی، محمود اسپانلو، محمد انصاریان، محمد تاجیکی بالاجلینی، سیداحمد حسینی، سید سعید حسینی، علیرضا رمضانی، محمدجواد شعبانی حاجی، محمدعلی صادقی، سید باقر طباطبائی، رمضانعلی عابدی، حجت الاسلام باقری، ابراهیم کاهه، محمدرضا مجیدی، یوسف مومنی کشتلی، محمدحسین نوبخت، عبدالباسط نوری زاد و علی یزدانی تقدیر شد.

دادستان انتظامی قضات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر