کد خبر: 666121 A

در جریان سفر به چین انجام شد؛

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه در پایان سفر دو روزه خود به چین، از مرکز آموزش فضانوردان و چند مرکز نظامی و صنعتی این کشور در پکن بازدید کردند.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی پس از این بازدیدها و پیش از ترک چین به مقصد تهران در فرودگاه پکن در جمع خبرنگاران دیدارهای انجام شده را در چارچوب اهداف دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران موفق ارزیابی کرد و گفت: امیدوارم با پیگیری توافقات سفر، شاهد توسعه روزافزون همکاری‌های راهبردی دفاعی دو کشور باشیم.

وی با بیان اینکه در این سفر علاوه بر دیدار با وزیر دفاع چین، با معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین به عنوان عالیرتبه‌ترین مقام تصمیم‌گیر نظامی چین نیز ملاقات بسیار خوبی داشتیم، اظهار داشت: در این دیدارها بر روابط دو جانبه و مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله نقض مکرر قوانین، اصول و هنجارهای بین‌المللی از سوی آمریکا صحبت شد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه چین و ایران نسبت به شرایط منطقه به ویژه بحران‌آفرینی‌هایی آمریکا در جنوب شرق و غرب آسیا نگرانند، تصریح کرد: در این سفر با یکدیگر هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم. 

حاتمی هدف اصلی سفر را پیگیری به موافقتنامه سال 95 میان وزرای دفاع دو کشور دانست و خاطرنشان کرد: در این سفر موافقتنامه را مرور و درخصوص بخش‌‌هایی که با کندی مواجه است هماهنگی‌های لازم برای پیگیری صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در این سفر هیات همراهم همزمان با مسئولان و همتایان خود دیدارهایی انجام دادند، ابراز داشت: در این سفر دو بازدید از مراکز نظامی و صنعتی انجام و نکات و تجربیات خوبی برای استفاده هر دو طرف رد و بدل شد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی امیر حاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر