کد خبر: 665508 A

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی مدعی شد؛

وزیر اطلاعات و حمل‌ونقل رژیم صهیونیستی ضمن تکرار ادعاهای این رژیم علیه ایران از اهمیت تشکیل یک محور اقتصادی مشترک بین اسرائیل و کشورهای عرب منطقه برای مقابله با نفوذ ایران خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری رژیم صهیونیستی، «آروتز شوا»، «اسرائیل کاتز» وزیر اطلاعات و حمل و نقل رژیم صهیونیستی، در همایش سالانه مبارزه با تروریسم در اندیشکده «هرتزلیا»، مدعی شد: «نبرد با تروریسم، نیازمند مقابله با کشورهایی است که از تروریسم حمایت مالی، تسلیحاتی و آموزشی می‌کنند. ایران در صدر حامیان تروریسم است. این ایران است که حزب الله، حماس، جهاد اسلامی فلسطین و گروه‌ها را در خاورمیانه تامین مالی و تسلیحاتی می‌کند».

وی ایجاد یک محور اقتصادی بین اسرائیل و کشورهای عملگرای منطقه را راه حل از بین بردن نفوذ ایران در خاورمیانه خواند و مدعی شد: وصل کردن منطقه از طریق یک شبکه اقتصادی-ترابری به یکدیگر وزنه تعادلی مناسبی در برابر محوری است که ایران آن را رهبری می‌کند.

«کاتز» مدعی شد: روز بعد از شکست داعش در عراق و سوریه، روزی خواهد بود که ایران به بزرگترین تهدید برای منطقه تبدیل می‌شود.

وی گفت: ما باید تهران را به قطع حمایتش از گروهایی مانند حزب‌الله و توقف فعالیت‌های مخرب در منطقه مجبور کنیم. خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و احیای تحریم‌ها علیه ایران از اهمیت بالایی در این خصوص برخوردار است.

وزیر اطلاعات و حمل و نقل رژیم صهیونیستی مدعی شده تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در گذشته و حال، مؤثر بوده‌ است. خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران در این وضعیت بسیار مهم است.

وی مدعی شد: سیاست آمریکا درقبال ایران در زمان ترامپ و تیم او، همچنین دیدگاه مشترک دولت آمریکا و اسرائیل درخصوص تهدید ایران، جدیّت اسرائیل در اعمال خطوط قرمز برای ایران در سوریه، نظر متحدان ایران درباره خطری که تثبیت حضور نظامی آن در سوریه دارد، بحران اقتصادی و اعتراضات عمومی، فرصتی را برای متوقف کردن ایران و حامیان آن در منطقه ایجاد کرده است.

آروتز شوا اسرائیل کاتز محور اسرائیل و اعراب اسرائیل و اعراب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر