کد خبر: 664747 A

دهمرده در تذکر شفاهی:

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نسبت به بی‌توجهی دولت به خشکسالی و ریزگردهای استان سیستان و بلوچستان انتقاد کرد و گفت: غلظت ریزگردها در برخی مناطق به بیش از ۶۰ برابر حد مجاز رسیده است.

به گزارش ایلنا، حبیب‌الله دهمرده در نشست جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به مسئولان دولتی گفت: چرا نسبت به خشکسالی و ریزگردهای ویرانگر سیستان که به فاجعه تبدیل شده و نفس مردم را بریده طبق قول‌های داده شده رفتار نمی کنید.

وی خطاب به رئیس جمهور با بیان اینکه برای برون‌رفت از شرایط فعلی پیشنهادات کوتاه‌مدت، میان مدت و بلندمدت بسیاری برای شما ارسال شده اما پیگیری درستی انجام نشده است، گفت: در جریان هستید که غلظت ریزگردها در برخی مناطق به بیش ازشصت برابر حد مجاز رسیده است؟ آقای رئیس جمهور اطلاع دارید آب شرب مردم سیستان دچار مشکل شده و همچنین اطلاع دارید که بسیاری از مردم این سرزمین را ترک کرده و حاشیه‌نشین شده‌اند.

دهمرده با بیان اینکه مسئولان آیا حاضر هستند در سیستان زندگی کنند، ادامه داد: اگر جای مردم شریف بودید چه می کردید؟ چرا به وظیفه ذاتی خود عمل نمی کنید، این مردم چه جرمی مرتکب شده‌اند که اینگونه مجازات می‌شوند. دولت باید به مشکلات مردم نجیب و ولایی مردم سیستان و بلوچستان رسیدگی کند و اصحاب رسانه نیز باید به وظیفه ذاتی خود در انتشار اینگونه مسائل عمل کنند.

 

استان سیستان و بلوچستان خشکسالی دولت سیستان و بلوچستان مشکلات مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر