کد خبر: 664624 A

پنجمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری صبح امروز بدون حضور رییس‌جمهور آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا، پنجمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری (دوره پنجم) صبح امروز در حالی برگزار شد  که صندلی‌های خالی ساختمان قدیمی مجلس شورای اسلامی که در اختیار مجلس خبرگان است، از نظرها پنهان نماند. رییس جمهور و هاشمی شاهرودی از جمله غایبان این جلسه بودند.

صبح امروز حسن روحانی رییس‌جمهور کشورمان برای افتتاح چند پروژه پتروشیمی و عمرانی به عسلویه سفر کرده است.

حضور با تاخیر آیت‌الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، ری شهری و محمود علوی وزیر اطلاعات دولت دوازدهم یکی دیگر از حاشیه‌های جلسه امروز بود.

از جمله حواشی همیشگی نشست‌های سالانه مجلس خبرگان، ارتحال چند تن از اعضا در فاصله برگزاری دو اجلاس سالانه است. امسال روی صندلی‌های خالی مرحوم آیت‌الله ایمانی نماینده فارس در خبرگان رهبری و آیت الله مهمان‌نواز نماینده خراسان شمالی، تصاویر آنها را به رسم یادبود و احترام قرار داده بودند.

a1c99b48-fb61-448a-8f3a-e8eaa097b884 (1)

بر اساس آنچه سید احمد خاتمی سخنگوی مجلس خبرگان اعلام کرده بود، برای این اجلاس از روسای سه قوه جهت سخنرانی و ارائه گزارش عملکرد سالیانه دعوت به عمل آورده بودند؛ اما در ساعت ابتدایی این نشست تنها شاهد حضور یکی از روسای سه قوه بودیم.

جلسه پس از سخنرانی ابتدایی آیت الله جنتی، رییس مجلس خبرگان، به صورت غیر علنی دنبال شد و تا آن لحظه خبری از حضور علی لاریجانی رییس قوه مقننه نبود.

 

 

احمد جنتی مجلس خبرگان دوره پنجم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر