کد خبر: 664432 A

سید احمد خاتمی:

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: پیگیری مطالبات رهبر معظم انقلاب درباره وضع اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی محور اصلی اجلاس خبرگان رهبری است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی گفت:‌ اعضای مجلس خبرگان هم مانند دیگر قشرهای مختلف جامعه، مشکلات موجود اقتصادی را با همه وجود لمس می‌‌‌‌کنند، بر همین اساس اجلاس پیشرو را که فردا آغاز می‌‌‌شود، به این مهم اختصاص و به سران سه قوه فرصت دادیم تا مطالب خود را بیان کنند.

وی ادامه داد: این اجلاس فردا با تلاوت کلام‌‌الله مجید آغاز می‌‌شود و سپس آیت‌‌آلله جنتی رئیس مجلس خبرگان درباره مسائل روز به‌‌ویژه اقتصاد و معیشت مردم سخنرانی خواهد کرد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان افزود: پس از سخنان آیت‌‌‌الله جنتی، رئیس قوه قضاییه به عنوان سخنران اصلی درباره اقدامات این قوه به ویژه در موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی سخن خواهد گفت و سپس پنج نفر از اعضای خبرگان هر کدام ۱۰ دقیقه مطالب مورد نظر خود را بیان خواهند کرد.

خاتمی مبارزه با فساد را یکی از زیرشاخه‌‌‌های اصلی حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دانست و اظهار داشت: خوشبختانه قوه قضاییه اقدامات خود را در این باره آغاز کرده است که امیدواریم نتایج شیرین و ملموسی برای مردم در پی داشته باشد.

وی اضافه کرد:‌ در روز دوم، رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات قوه مقننه در حل مشکلات اقتصادی سخنرانی خواهد کرد و اعضا هم نظرهای خود را بیان خواهند کرد و پس از آن، جلسه خصوصی و غیرعلنی اعضا با رئیس مجلس خبرگان رهبری به طور مجزا درباره مسائل مهم کشور برگزار خواهد شد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد:‌ در اجلاس این دوره بیانیه‌‌‌ای با رنگ و بوی قطعنامه درباره مسائل روز که مهمترین آن اقتصاد کشور است قرائت و مطالبات اعضای مجلس خبرگان از دستگاه‌‌های متولی تصریح خواهد شد به ویژه اینکه همه اعضای مجلس خبرگان منتخبان و نمایندگان مردم هستند و نمی‌‌توانند به دغدغه‌‌ها و مشکلات آنها بی‌‌‌اعتنا باشند.

خاتمی افزود: اعضا روز پنجشنبه با حضور در حرم امام راحل با آرمان‌‌‌های امام عظیم‌‌الشان تجدید میثاق خواهند کرد و پس از آن به دیدار مقام معظم رهبری خواهند رفت.

سید احمد خاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر