کد خبر: 663974 A

قاسمی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

سخنگوی وزارت امور خارجه پاسخ ادعای پمپئو درباره انتقال موشک به عراق و نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را داد و این ادعا را امری مضحک و در راستای فریب افکارعمومی برشمرد.

بهرام قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در واکنش به اظهار نگرانی وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص ادعای موهوم انتقال موشک‌های ایران به عراق گفت: اظهار نگرانی وزیر امور خارجه آمریکا در مورد انتقال موشک به عراق و نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، واقعاً امری مضحک و فریب افکارعمومی است زیرا نه تنها بر اساس موضوعی بی‌‌‌‌پایه مانند انتقال موشک، افکارعمومی جهان را فریب داده است بلکه وزیر امور خارجه آمریکا بی‌جهت به قطعنامه‌ای استناد می‌کند که ارتباطی با چنین موضوعات موهومی ندارد؛ طُرفه آنکه استناد به قطعنامه‌‌‌‌ای است که آمریکا خود ناقض آن است.

وی ضمن تأکید بر ضرورت عدم مداخله دولت امریکا در امور داخلی عراق اظهار داشت: حضور نظامی آمریکا در منطقه عامل اصلی بی‌ثباتی و ناآرامی در این منطقه است و جمهوری اسلامی ایران عامل اصلی ایجاد ثبات و امنیت در این منطقه و در خط مقدم مبارزه با تروریسم و افراط گرایی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: امروز کشورهای ایران و عراق از بهترین روابط و مناسبات برخوردارند و سیاست‌های تفرقه‌افکنانه آمریکا نمی‌تواند مانع روابط تاریخی، فرهنگی و سیاسی دیرینه دو کشور شود.

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر