کد خبر: 663666 A

دومین جلسه یکی از بدهکارات بزرگ بانکی، هم اکنون آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اتهامات «حمید باقری درمنی»، بدهکار بانکی، دقایقی پیش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

نام حمید باقری درمنی اولین بار نام «ح.ب.د»، در اوایل سال ۱۳۸۶ مطرح شد. در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۸۶، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اطلاعیه‌ای از دستگیری قاچاقچی و مفسد اقتصادی دانه‌درشتی به نام «ح.ب.د» خبر داد و از او به عنوان «بدهکار ۲ هزار میلیارد تومانی بانکی که یک روز پس از دستگیری با اخذ تعهد اخلاقی آزاد شد» نام برده بود.

بیژن زنگنه وزیر نفت دولت یازدهم از پرونده فساد ۴۰۰ میلیارد تومانی یک بدهکار بانکی که محموله قیر گرفته و پولش را پرداخت نکرده، یاد کرده و گفته بود: «جایی که پول هست فساد هم هست خوب کار آقای بابک زنجانی هم کار عجیب و تعجب‌آوری است ولی باید رفت و پول را گرفت. البته این پرونده به قدری بزرگ است که فسادهای دیگری که در سایر شرکت‌های نفتی اتفاق افتاده و مثلا یک پرونده متعلق به یک شرکت است که به پرونده ۴۰۰ میلیارد تومانی مشهور است و چیزی شبیه به پرونده آقای بابک زنجانی است با همان شیوه خرید نفت و فروش نفت به دیگری. به قدری پرونده آقای بابک زنجانی بزرگ است که سایر پرونده‌ها در مقابل آن کوچک به چشم می‌آید. یک کسی آمده بدون اینکه ضمانت درست و حسابی بدهد یک محموله قیر را گرفته و برده و پولش را هم نداده و نمی‌دهد.»

حمید باقری درمنی همان بدهکار ۴۰۰ میلیاردی است که زنگنه از آن نام نبرده. امروز دومین جلسه دادگاه این بدهکار بانکی برگزار شده است.

حمید باقری درمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر