کد خبر: 663534 A

در پیامی؛

رئیس مجلس شورای اسلامی موفقیت ورزشکاران کشورمان را در بازی‌های آسیایی تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، در پیام علی لاریجانی آمده است: 

بسم الله الرحمن الرحیم 

عرصه رقابت‌های ورزشی بین‌المللی و جهانی فرصتی برای نزدیکی ملت‌ها و تقویت روحیه دوستی، مهربانی و آشنایی آنان با یکدیگر می‌باشد که بدون شک این امر از اهداف اصلی ورزش و تربیت بدنی است. 

بازی‌های المپیک آسیایی که با حضور ورزشکاران قاره کهن‌ و بزرگ در طول چند هفته گذشته انجام شد، باعث گردید تا مردم این کشورها بدور از هرگونه تفاوت و تقابل و اختلاف رنگ و نژاد و زبان گردهم آمده و با انجام رقابت‌های سالم ورزشی جلوه‌هایی از تعامل، همدلی و تلاش در رسیدن به نقطه پیروزی را به نمایش بگذارند.

ورزشکاران دلاور کشورمان شامل زنان و مردان قهرمان به تلاش و کوشش و هنرآفرینی در این رقابت‌ها پرداختند و با قدرتمندی به مصاف حریفان و رقیبان رفتند و توانستند نتایج درخشان و در خور ملت ایران را بویژه در نتایج تیمی در کبدی، والیبال، بسکتبال، واترپلو و کشتی به دست آورند.

همچنین افتخارآفرینی در سایر رشته‌ها به ویژه ووشو، کاراته، تکواندو، دوومیدانی، وزنه‌برداری، تنیس روی میز و صخره نوردی باعث شادی و شعف مردم گردید.

در این دوره شاهد هنرنمایی و افتخارآفرینی کاروان ورزشی کشورمان و به ویژه در بخش بانوان قهرمان‌ بودیم که توانستند در برخی رشته‌ها برای اولین بار در طول تاریخ ورزشی به مدال های ارزشمند دست یابند که این امر بیانگر قدرت و صلابت شیرزنان ایران در عرصه رقابت‌های ورزشی می‌باشد.

همچنین کسب مجموع  مدال‌های ورزشکاران کشورمان بی‌سابقه بود و  توانستند ارمغان شایسته‌ای را برای ملت ایران به همراه بیاورند.

اینجانب ضمن عرض تبریک و خداقوت به تمامی ورزشکاران، مربیان و دیگر اعضای کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های المپیک آسیایی جاکارتا و به ملت شریف ایران، امیدوارم همواره شاهد افتخارآفرینی جوانان کشورمان در عرصه بین‌المللی باشیم.

علی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر