کد خبر: 663420 A

با حضور در نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع؛

وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران از نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی بازدید و در جریان آخرین تحولات فناوری وزارت دفاع قرار گرفتند.

به گزارش ایلنا، وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بازدید کردند.

امیر محمد احدی معاون امور بین الملل وزیر دفاع با حضور در جمع وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران ضمن خوشامد گویی و  قدردانی از تلاش های وابستگان نظامی در توسعه روابط دو جانبه، اظهار داشت: در طول سال همکاران ما با اکثر وابستگان نظامی در چارچوب توسعه روابط دو جانبه در ارتباط هستند و تلاش ما نیز تسهیل روابط دفاعی امنیتی است.

مشاور راهبردی وزیر دفاع  در بخش ابتدایی سخنان خود با تشریح دیپلماسی دفاعی و تحولات منطقه ای، افزود: رویکرد ما در دیپلماسی دفاعی مبتنی بر ارتباط و تعامل با همه کشورها منهای رژیم اشغالگر قدس در چارچوب سیاست خارجی کشور برای دستیابی و کمک به صلح و امنیت منطقه ای و جهانی و پیشگیری از بحران ها است.

وی با اشاره به ارتباط خوب ایران اسلامی  با کشورهای منطقه، ادامه داد: رابطه نزدیک و همکاری با کلیه همسایگان در اولویت جمهوری اسلامی ایران است و در این فرایند ارتباطات و تعاملات نزدیکی  و همچنین همکاری های دفاعی امنیتی با همسایگان شرقی، غربی، و شمالی و برخی کشورهای جنوبی داریم.

امیر با اشاره به رویکرد تعامل گرایانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای جهان، تصریح کرد: با بسیاری از کشورهای آسیایی و آفریقایی ارتباطات خوبی داریم و مانعی در توسعه روابط و همکاری های دفاعی با کشورهای اروپایی از طرف خودمان نمیبینیم چرا که معتقدیم امنیت جزیره ای نیست و مقوله ای یکپارچه است و همه باید تا جایی که به مداخله نینجامد، برای تامین صلح و امنیت جهانی مشارکت و همکاری کنند.

معاون امور بین الملل وزارت دفاع با اشاره به نقش محوری جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم از بدو پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، گفت: ایران از اولین کشورهایی بوده است که از ابتدا با روش و عملکرد طالبان و القاعده در افغانستان مخالفت کرد و در میدان واقعی مبارزه با تروریسم تکفیری در سوریه و عراق نقش پیشرو داشته است.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: چنانچه ایران و متحدین اش در سوریه و همچنین در عراق، داعش را متوقف نمی کردند امروز نقشه جغرافیای منطقه دگرگون شده بود و دنیا با چالشی وحشتناک روبرو می شد.

امیر احدی با اشاره به حوادث ناگوار یمن و شکل گیری بزرگترین فاجعه انسانی قرن در این کشور، عنوان کرد: مایه شرمساری است که در چهارمین سال حملات وحشیانه رژیم سعودی به مردم بی گناه یمن نه تنها این حملات وسیع تر و وحشیانه تر شده است بلکه تسلیح ارتش متجاوزسعودی  توسط چند کشور مشخص غربی همچنان ادامه دارد و  جامعه بین الملل نیز در مقابل این حملات سکوت کرده است. انگار وجدان بشری به خواب عمیقی فرو رفته و پول و منافع مادی به مولفه اصلی تبدیل شده است.

مشاور راهبردی وزیر دفاع  با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین در رسیدن به بدیهی ترین حق خود، تصریح کرد: هفتاد سال است  غصب و اشغال سرزمین های فلسطین و سرکوب وآوارگی ساکنین اصلی آن به یک تراژدی در سطح منطقه و دنیا تبدیل شده است.

امیر احدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی، افزود: ۲۰ آگوست در جمهوری اسلامی ایران به نام روز صنعت دفاعی که مبنای آن خود اتکائی، خود باوری، تکیه بر ظرفیت داخلی و بومی و استفاده از تجربیات ۸ سال دفاع مقدس در جمهوری اسلامی ایران است نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه تحریم های شورای امنیت نتوانسته روند رو به رشد صنعت دفاعی را متوقف کند خاطرنشان کرد: ما زیر ساخت های لازم را در اختیار داریم و آنچه باید انجام دهیم تحقیق و توسعه و ارتقا کیفی و به روز رسانی توامان صنعت دفاعی است و برای این کار متکی به ظرفیت های بسیار بالای علمی کشور و دهها هزار دانش آموخته در رشته های مختلف فنی مهندسی هستیم.

امیر احدی با تشریح مأموریت سازمان های وابسته وزارت دفاع ارتقای قابلیت های دفاع راهبردی این سازمان را از مهمترین اولویت های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برشمرد و گفت: طرح های جدید وزارت دفاع در ارتقای توان موشکی بالستیک و کروز در انواع مختلف، دستیابی به هواپیماهای جت جنگنده نسل جدید و شناورهای سطحی و زیر سطحی سنگین و دوربرد با قابلیت های تسلیحاتی متنوع است.

در پایان این مراسم وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران از نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی بازدید و در جریان آخرین تحولات فناوری وزارت دفاع قرار گرفتند.

وزارت دفاع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر