کد خبر: 662949 A

غریب‌آبادی:

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با همتای ترک و مالزیایی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، کاظم غریب‌آبادی با احمد مختارگون، همتای ترک خود دیدار و گفت‌وگو کرد. طرفین در این دیدار ضمن اذعان به روابط نزدیک و سازنده ایران و ترکیه، بر لزوم گسترش و تعمیق همکاری‌ها و رایزنی‌ها در موضوعات مختلف بین‌المللی تاکید کردند.

سفیر و نماینده دائم ترکیه در این دیدار ضمن اعلام مخالفت دولت ترکیه با تحریم‌ها و اقدامات یکجانبه گفت که ترکیه خود را تنها ملزم به رعایت تصمیمات سازمان ملل می‌‌‌‌داند و با هرگونه یکجانبه‌‌گرایی مخالف است.

غریب‌‌‌آبادی نیز با تاکید بر لزوم اتحاد دولت‌ها برای مقابله با یکجانبه‌گرایی آمریکا و تقویت چندجانبه‌گرایی اظهار داشت که رویکرد آمریکا در قانون‌گریزی و یکجانبه‌گرایی، آثار مخربی برای جامعه جهانی به همراه دارد و مستلزم این است که دولت‌ها در همکاری با یکدیگر، از منافع خود در قبال این قبیل اقدامات حمایت کنند.

 

همچنین سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، با جانسن، سفیر و نماینده دائم مالزی دیدار کرد.

طرفین در این دیدار درخصوص طیفی از موضوعات شامل مباحث مرتبط با آژانس بین‌‌‌المللی انرژی اتمی، مواد مخدر و برجام رایزنی کردند.

سفرای و نمایندگان دائم ایران و مالزی، در این دیدار بر ضرورت توسعه تعاملات، مشورت‌‌‌ها و همکاری های مشترک دو نمایندگی در سازمان‌‌های بین‌‌‌المللی مستقر در وین، تاکید کردند.

کاظم غریب آبادی کاظم غریب‌آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر