کد خبر: 662545 A

سرلشکر باقری:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: دشمنان باید بدانند خلیج فارس محل مناسبی برای جنگ و درگیری آنان نیست.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، در بیست و یکمین همایش سراسری فرماندهان، مسئولان و مدیران نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس با بیان اینکه توطئه و خباثت‌‌‌‌‌‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران مقطعی نبوده و همواره وجود داشته است، گفت: به فضل الهی، نظام اسلامی و مردم ما در طول این چهل سال تمامی راهبردها و نقشه‌‌‌‌های شوم دشمنان را برهم زده‌‌‌‌اند.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح هیچگاه تهدیدات دشمن را کوچک نمی‌‌‌‌‌‌شمارند، اظهار داشت: اعتقاد داریم با ارتقای توان و قدرت بازدارندگی باید مقابل دشمن ایستادگی کرد و زمانی که دشمن، چشمان باز و آمادگی رزم بالای نیروی دریایی سپاه را مشاهده می‌‌‌‌کند، درمی‌‌‌‌یابد که در صورت بروز هرگونه درگیری، با یک نیروی دریایی موفق، به‌‌‌روز، کارآمد و باصلابت، روبه‌‌‌رو خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: اقتدار و بازدارندگی امروز به برکت آمادگی، تکنیک‌‌‌‌ها، تاکتیک‌‌‌ها، طراحی‌‌‌های روزآمد و آینده‌‌‌‌نگری نیروی دریایی سپاه و سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بدست آمده است.

باقری با بیان اینکه هیچگاه از راهبردهای جدید دشمن غافل نشده و همواره آنها را رصد می‌‌‌کنیم، تصریح کرد: به برکت آمادگی و توانمندی نیروی دریای سپاه، کشورهای متخاصم قبل از ورود به تنگه هرمز اضطراب دارند و ظرف یک سال اخیر مطابق حقوق بین‌‌‌الملل رفتار کرده‌‌‌اند و اگر فراتر از آن عمل کنند، با مقابله و اقدامات کنترلی نیروی دریایی سپاه مواجه خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه خلیج فارس خانه و وطن ما است و دشمنان در خلیج فارس میهمان ناخوانده هستند، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با نیروهای با ایمان، شجاع و شهادت‌‌‌‌طلب برای نبرد با دشمنان آماده است، همانگونه که پیشکسوتان نیروی دریایی سپاه در دوران دفاع مقدس درخلیج فارس تقابل و رویارویی عزت بخش و اقتدارآفرینی با دشمنان داشتند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: نیروی دریایی سپاه مولود دفاع مقدس است و پایه و سنگ بنای آن در عملیات‌های دریایی زمان جنگ تحمیلی گذاشته شده است و با وجود این  کارنامه درخشان و موفق، امروز این نیروی مقتدر، از آمادگی و توان بسیار بالایی برخوردار است.

باقری همکاری و تعامل نیروی دریایی سپاه و ارتش را از برکات انقلاب اسلامی دانست و ابراز داشت: مقام معظم رهبری از همکاری و صمیمیت حاکم بین نیروی دریایی سپاه و ارتش راضی و خرسند هستند و بر تداوم این مهم تاکید دارند.

وی با تاکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه و سایر نیروها، هم‌‌‌‌‌افزایی مطلوب و اثربخشی با یکدیگر داشته و با بهره‌‌‌گیری از آن به خوبی در مقابل دشمنان ایستادگی می‌‌‌کنند، بیان کرد: دشمنان باید بدانند خلیج فارس محل مناسبی برای جنگ و درگیری آنان نیست، به‌‌گونه‌ای که هرگاه نادانی در آمریکا دستور جنگ می‌‌‌دهد، حتی کارشناسان آنها اعلام می‌‌‌کنند که توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح هدف دشمن از تحریم‌‌‌‌‌های ظالمانه را اعمال فشار بر ملت ایران به منظور کوتاه آمدن از آرمان‌‌‌های خود برشمرد و یادآور شد: به حول و قوه الهی این تهدیدات را همچون گذشته به فرصت تبدیل و از این گردنه نیز با موفقیت عبور خواهیم کرد.

سردار باقری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر