کد خبر: 662428 A

مسجدی در دیدار با همتای عراقی:

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با وزیر امور خارجه آن کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار راه‌های گسترش و تعمیق بیش از پیش روابط دو کشور مورد بررسی دو طرف ایرانی و عراقی قرار گرفت.

ایرج مسجدی در این دیدار، با اشاره به روابط عمیق تاریخی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دو کشور همسایه، ضمن تشکر از همکاری دولت و ملت عراق در برگزاری موفق مراسم اربعین گذشته خواستار همکاری وهماهنگی مسئولین ذیربط عراقی جهت ارائه تسهیلات به زوار ایرانی مراسم با شکوه اربعین از جمله اخذ ریال جهت تعرفه ویزای عراق شد.

وی در این دیدار با اشاره به ادامه آتش‌‌‌‌‌‌سوزی در بخش عراقی هورالعظیم و مشکلات محیط زیستی ناشی از آن برای مردم استان خوزستان خواستار رسیدگی به این موضوع و همکاری بیشتر طرف عراقی برای مهار سریعتر آن شد.

ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق هم در این دیدار اظهار داشت: همراهی جمهوری اسلامی ایران در کنار عراق در شرایط سخت مبارزه با تروریسم از جمله داعش فراموش شدنی نیست و این امر موجب شده که روابط دو کشور همسایه بیش از پیش گسترش پیدا کند.

وی بر آمادگی طرف عراقی جهت همکاری و هماهنگی با جمهوری اسلامی ایران جهت برگزاری با شکوه مراسم اربعین آینده تاکید کرد.

وزیر امور خارجه عراق با اشاره به دعوت رسمی خود از ظریف برای سفر به عراق ابراز امیدواری کرد با این سفر شاهد گسترش بیش از پیش روابط دو کشور باشیم.

ایران و عراق ابراهیم جعفری رابطه ایران و عراق ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق ایرج مسجدی روابط ایران و عراق ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر