کد خبر: 662087 A

در آستانه شروع دور جدید تحریم‌های آمریکا، صادرات گاز طبیعی مایع توسط ایران رکورد خود در سه سال گذشته بعد از امضای برجام را شکست.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری «اس پی گلوبال،» صادرات گاز مایع ایران در ماه آگوست ۸۴ هزار متر مکعب نسبت به صادرات در ماه جولای افزایش داشته است. این میزان بیشترین صادرات گاز طبیعی بعد از لغو تحریم‌های آمریکا در پی برجام بوده است.

بر اساس این گزارش بیشتر این صادرات به مقصد چین بوده است. افزایش صادرات ایران به دلیل آغاز تحریم‌های آمریکا در چهارم نوامبر است . تحریم‌های دور بعدی متوجه بخش نفتی ایران خواهد بود.

برخی تجار نگران هستند که در صورت اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا در ماه نوامبر، واردکنندگان چینی هم واردات گاز طبیعی مایع از ایران را متوقف کرده و به دنبال منابع دیگر انرژی در بازار خاورمیانه باشند.

بر اساس این گزارش، این ماه واردکنندگان چینی به سرعت محموله‌های گاز طبیعی مایع تولیدکنندگان خاورمیانه‌ای را خریداری کرده‌اند و اخیرا محموله‌هایی که گفته می‌شود منشا آن آمریکاست را هم بازخرید کرده‌اند چرا که چین آماده اعمال تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر واردات محصولات پروپان و بوتان از آمریکاست.

صادرات گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر