کد خبر: 661987 A

نعمتی در جمع خبرنگاران:

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ارجاع سوال رییس‌جمهوی به قوه قضاییه وابسته به نظر حقوقی مجلس و هیات رییسه است. از امروز نمایندگان سوال‌کننده و حقوقدانان باید نظراتشان را به هیات رییسه بدهند تا تطبیق لازم صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهروز نعمتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران درخصوص سرنوشت سوالاتی که نمایندگان از پاسخ‌های رئیس‌جمهور قانع نشدند، گفت: در تبصره ماده ۲۱۳ آیین‌نامه آمده است در صورتی که نمایندگان مجلس از پاسخ‌های رییس‌‌‌جمهور قانع نشوند، موضوع مربوط به نقض یا استنکاف از قانون باشد، به قوه قضاییه ارجاع می‌شود.

وی ادامه داد: هنوز بحث قوه قضاییه مطرح نیست. معاونت تقنینی، حقوقدانان و کمیسیون حقوقی - قضایی مجلس شورای اسلامی باید تطابق‌های لازم با قوانین مختلف را بدهند تا مشخص شود آیا تخلف یا استنکافی صورت گرفته است؟ به احتمال زیاد کمیته ویژه‌‌‌‌ای در مجلس برای بررسی این موضوع تشکیل می‌‌شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه قوانینی همچون برنامه توسعه، کسب‌ و کار، مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید بررسی و تطبیق و بعد جمع‌بندی به هیات رییسه ارائه شود، اظهار داشت: در صورتی که هیات رییسه به جمع‌بندی برسد، موضوع به قوه قضاییه ارجاع داده می‌‌‌‌شود. ارجاع سوال رییس‌‌‌جمهور به قوه قضاییه وابسته به نظر حقوقی مجلس و هیات رییسه است. 

نعمتی افزود: از امروز نمایندگان سوال‌کننده و حقوقدانان باید نظراتشان را به هیات رییسه بدهند تا تطبیق لازم صورت بگیرد. اگر نظر این باشد که در هر یک از سوالات از قانون استنکاف شده یا قانون نقض شده باشد آنگاه سوال به قوه قضاییه می‌رود.

بهروز نعمتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر