کد خبر: 661950 A

پورمختار در نطق میان دستور:

نماینده مردم کبودر آهنگ درخصوص سوال از رئیس جمهور گفت:امروز رای مجلس به پاسخ‌های رئیس جمهور که پنج سوال اقتصادی بود نشان دهنده واقعیات نیاز مردم است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمد علی پورمختار در نطق میان دستور جلسه علنی امروز  مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اقدامات مجلس در دو هفته گذشت مصداق روشنی از بازگشت به شأن و جایگاه نظارتی است، گفت: دو استیضاح و سوال از رییس جمهور و استیضاح‌های دیگری که در راه است مجلس را در راس امور خواهد نشاند.

وی ادامه داد:نقص قانون برنامه پنجم و ششم استنکاف از اجرای قوانین توسط رئیس جمهور محترم که امروز در رای مجلس متجلی شد هر چه سریع تر باید در قوه قضاییه مطرح و رسیدگی گردد.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی دهمین مجلس شورای اسلامی با اشاره به تزریق ناامیدی در جامعه خاطر نشان کرد: جلوگیری از ناامیدی مردم شعار بعضی از آقایان شده است در حالی که خودشان عامل ناامیدی هستند.

وی تاکید کرد:شعار رفع حصر، همه پرسی و آزادی‌های بی حد و حصر شعارهای دروغینی است که از این تریبون داده می‌شود که برای فریب افکار عمومی است، امروز رای مجلس به پاسخ‌های رئیس جمهور که پنج سوال اقتصادی بود نشان دهنده واقعیات نیاز مردم است.

نماینده مردم کبودر آهنگ با بیان این که هیچ کدام از مصوبات سفر های استانی رئیس جمهور از جمله سفر به استان همدان اجرایی نشده و ظاهرا قرار نیست که اجرایی شود، عنوان کرد:عدم اجرای دستورات وزرا توسط معاونین و مدیران نشان از سوء مدیریتی است که در دولت حاکم است. از جمله در حوزه انتخابیه بنده نیز این سوء مدیریت در حوزه راه و تقابل معنا دار و غیرمنطقی مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی با وزیر بهداشت به چشم می خورد.

وی افزود: افزایش بی رویه قیمت‌ها و ضعف مفرط وزارت صنعت در تنظیم بازار و برخورد با سوء استفاده کنندگان از جمله مصیبت‌های ما است.

پورمختار تاکید کرد:اظهار نظر فرماندهان نیروهای مسلح در خصوص مسائل بین المللی و پاسخ به یاوه‌گویی‌های ترامپ از نظر من عین وظیفه است. چگونه است که عده‌ای جاهل و بی خبر می‌پسندند که این فرماندهان جان خود را فدای این افراد کنند ولی حق نداشته باشند تا در این موضوع ها اظهار نظر کنند؟

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور در هیچ کجای دنیا انتخاب فرماندهان توسط رای مستقیم مردم نیست. بر چه مبنایی شما این موضوع را مطرح می کنید؟ مسایل امروز ما مگر اینها است. این فرافکنی‌ها فایده‌ای ندارد. رهبر انقلاب بالاترین اختیار را به رئیس جمهور برای حل مسایل اقتصادی داده است و رئیس جمهور امروز رئیس شورای هماهنگی سه قوه شده است. انتظار داریم اقدامات جدی و اساسی انجام دهند. کم‌ترین کوتاهی گناه نابخشودنی است.

این نماینده دهمین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عده ای تلاش می‌کنند از مسئولیت‌های خود فرار کنند و رهبری را مقصر جلوه دهند. وظایف و جایگاه رهبری مشخص است و اختیارات لازم را نیز داده است. لذا اینکه نماینده یا مسئولی بخواهد رهبر را در جای خود قرار دهد و زیر سوال ببرد خیانتکار و جانی است. مردم این مسایل را می دانند و رهبر در قلب مردم جای دارد. مردم نسبت به نظام و کشور هیچگونه ناراحتی ندارند و ناراحتی مردم از عملکرد سه قوه است.

 امروز آمریکا و منافقین و آل سعود در یک اتحاد شیطانی درصدد برهم زدن نظم کشور هستند و می‌خواهند کشور را ازبین ببرند ولی مردم آگاه هستند و اجازه نمی‌دهند تا خواب آشفته آنها برای نرسیدن انقلاب به چهل سالگی تعبیر شود.

 

استیضاح جامعه درمان رئیس جمهور سوال از رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر