کد خبر: 661521 A

وزیر علوم در بازدید نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع:

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دستاوردهای نوین صنعت دفاعی به ویژه ساخت هواپیمای جت جنگنده کوثر را نشان دهنده دقت فوق العاده متخصصان جوان کشورمان در استفاده از دانش و فناوری های جدید برشمرد.

به گزارش ایلنا، منصور غلامی به مناسبت ۳۱ مرداد سالروز صنعت دفاعی به همراه جمعی از معاونین این وزارتخانه از نمایشگاه آخرین دستاوردها و توانمندی های پژوهشی و دفاعی وزارت دفاع بازدید کرد و با تحسین دستاوردهای پژوهشگران جوان وزارت دفاع و مراکز پژوهشی و دانشگاهی در ساخت هواپیماهای نظامی به ویژه جنگنده کوثر گفت: این همت و تلاش محققان و پژوهشگران داخلی و بومی نشان دهنده این است که هر زمان مسائل و مشکلات کشور به درستی احصا و انجام آن به محققان داخلی به ویژه پژوهشگران دانشگاهی واگذار شود، این موارد به بهترین نحو ممکن انجام و راه حل های مناسبی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه شاهد دقت فراوان متخصصان صنعت دفاعی در انجام امور و ساخت قطعات مورد نظر هستیم، اظهار داشت: حساسیت متخصصان جوان وزارت دفاع با استانداردهای جهانی و بین‌‌المللی برابری می‌‌‌کند که واقعا قابل تحسین است.

وزیر علوم دستاوردهای نوین صنعت دفاعی به ویژه ساخت هواپیمای جت جنگنده کوثر را نشاندهنده دقت فوق‌‌‌العاده متخصصان جوان کشورمان در استفاده از دانش و فناوری های جدید برشمرد و تصریح کرد: افتخار می‌‌‌‌کنیم که محققان و پژوهشگران دانشگاهی و مراکز پژوهشی کشور نیز در ساخت هواپیماهای نظامی و سایر بخش‌‌‌های دفاعی کشور همکاری دارند و بخشی از این امور را برعهده گرفته‌‌اند.

غلامی با اشاره به توان بالای علمی محققان دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: امیدوارم همه صنایع کشور که احتیاج به ساخت قطعات و موارد این چنینی دارند و تاکنون اینگونه نیازهای خود را از خارج از کشور تهیه می‌‌‌‌‌‌کردند، به محققان دانشگاهی و مراکز پژوهشی داخل کشور اعتماد کنند تا در مدتی کوتاه نیازهایشان با کیفیتی برتر ساخته و در اختیار آنان قرار گیرد.

در این بازدید مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر وزیر علوم را همراهی می‌کردند.

منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر