کد خبر: 660101 A

قاسمی با محکومیت بمباران زنان و کودکان آواره یمنی:

سخنگوی وزارت امور خارجه بمباران زنان و کودکان آواره یمنی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی بمباران زنان و کودکان آواره یمنی را به شدت محکوم کرد و گفت: حامیان تسلیحاتی متجاوزین باید پاسخگو باشند.

وی جنایت هولناک جدید هواپیماهای سعودی - اماراتی در هدف قرار دادن زنان و کودکان آواره یمنی و عملیات نظامی در شهر الدریهمی استان الحدیده یمن که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌‌‌‌ها نفر از زنان و کودکان بی گناه شد را به شدت محکوم کرد و ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این جنایت جنگی اظهار داشت: هنوز اندک زمانی از بمباران اتوبوس حامل کودکان یمنی در صعده نمی‌‌‌گذرد که جهانیان شاهد جنایت جدیدی علیه مردم مظلوم یمنی هستند.

این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان ادامه داد: استمرار و ادامه این گونه کشتار غیرنظامیان جز در سایه سکوت و بی‌‌‌‌تفاوتی مجامع تاثیرگذار بین‌‌‌‌‌‌المللی نمی‌‌‌تواند اتفاق افتد و بار دیگر از مجامع بین‌‌‌المللی و حقوق‌‌بشری می‌‌‌‌خواهیم با توجه به توالی این جنایات انسانی و تراژدی دردناک و آثار مخرب آن بر صلح و امنیت منطقه و جهان به هر طریق ممکن مانع از استمرار این جنایات از سوی هواپیماهای سعودی - اماراتی به یمن شوند.

قاسمی افزود: کشورهای حامی تسلیحاتی نیروهای مهاجم به یمن که با در اختیار قرار دادن بمب‌‌‌ها و سلاح‌‌‌های نابودکننده به آنان موجب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده‌‌اند در این جنایات شریکند و باید به جامعه بین‌‌‌المللی و مردم یمن پاسخگوی سیاست‌‌ها و نتایج اقدامات خود باشند.

وی از سازمان ملل متحد و کشورهای موثر در بحران یمن خواست تا تلاش‌‌‌‌های خود را برای توقف فوری حملات افزایش داده و تدابیر و اقدامات لازم برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان بکار گیرند.

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر