کد خبر: 659204 A

دادستان عمومی و انقلاب کرمان:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با بیان اینکه شهر بایستی یک متولی واحد داشته باشد،گفت:اگر متولی حوزه شهری شهردار است بایستی متناسب با حق وحقوق شهر و شرح وظایف اختیارات به وی تفیض شود.

به گزارش ایلنا، دادخدا سالاری در نشست مسئولان عالی قضائی استان کرمان با اعضای شورای اسلامی شهر،شهردار و مدیران شهرداری کرمان اظهار داشت:ضرورت دارد در جهت توانمند سازی متولی شهر، قوانین و مجازات ها متناسب با جرم در حوزه شهر باز تعریف،اصلاح و وضع شوند.

این مقام قضائی تصریح کرد:در همه دنیا شهر به عنوان یک موجود زنده و صاحب حق و حقوق فرض شده است وتعرض به جان این موجود زنده مجازات های سنگینی در پی دارد. اما در کشور ما شهر موجودی بی روح تلقی و تعرض به حقوق این موجود، تخلف است نه جرم.

سالاری عنوان کرد:حجم انبوه خراش و تراش ها بر پیکره و چهره شهر توسط افراد متخلف نمایشگر این مطلب است که این موجود، موجودی بی روح ،بی متولی و فاقد اراده فرض شده است.

وی ادامه داد: موجود زنده نیاز به مراقبت، بازسازی، بازیابی، توانمندسازی و سلول سازی دارد، آیا این تلقی در خصوص شهر وجود دارد؟ موجود زنده یکسری حق و حقوق ممتازه دارد. آیا این حق و حقوق ممتازه ی شهر به او اعطا شده است یا خیر؟

دادستان کرمان خاطر نشان ساخت: متولی و استیفا کننده حق و حقوق شهر چه کسی می باشد؟ بهداشت محیط؟ محیط زیست؟مسکن و شهرسازی؟ دفتر فنی استانداری؟یا شورای شهر و شهرداری؟؟ بالاخره این شهر باید مسئول واحد داشته باشد و شهرداری متولی مسائل حوزه شهری است

دادخداد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر