کد خبر: 657750 A

ابتکار در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: رئیس‌جمهور با رعایت همه جوانب و اقتدار و اشرافی که به مسائل دارند، برای همگرایی بیشتر، تقویت وحدت و انسجام ملی و حل و فصل مشکلات و موانعی که رفع آنها نیازمند همگرایی همه قوا است، در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کنند.

معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درخصوص طرح سوال از رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی گفت: ساختار سیاسی ایران این فضا را فراهم می‌کند، مجلس شورای اسلامی از دولت مطالبه‌گری کند و با اشکال مختلف بر قوه مجریه نظارت داشته باشد و دولت نیز پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: اگر سوال از رئیس‌جمهور در راستای نظارت بر دولت باشد، می‌توان آن را بخشی از فرایند مردم‌سالاری نگریست، می‌توان آن را بسیار مثبت دانست و فرصتی برای آقای روحانی قلمداد کرد که با حضور در مجلس، به سوالات پاسخ دهند و شفاف‌سازی کرده و سیاست‌های دولت را اعلام کنند و از سویی، موانعی که وجود دارد را برای حل و فصل مشکلات و تسهیل امور مطرح کنند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ما بیش از هر زمان دیگری به وحدت نظر و انسجام نیاز داریم، اظهار داشت: در شرایطی که کشور مورد هجمه قرار می‌گیرد، ما نیازمند وحدت در مبانی، وحدت در اقشار مختلف مردم و همچنین وحدت در میان کارگزاران نظام هستیم تا سیاست‌های نظام همگرا باشد.

ابتکار با اشاره به مخالفان طرح سوال از رئیس‌جمهور تصریح کرد: مخالفان سوال از رئیس‌جمهور نکته‌ای را که مطرح می‌کنند این است که زمان طرح این سوال در شرایط کنونی - که دولت و کشور تحت بدترین و بیشترین هجمه‌های سیاسی و اقتصادی است و بدخواهان ایران می‌خواهند به تمامیت ملی ما آسیب وارد کنند - درست نیست و می‌تواند مورد بهره‌برداری دشمن قرار بگیرد.

وی افزود: ان‌شاالله رئیس‌جمهور با رعایت همه جوانب و اقتدار و اشرافی که به مسائل دارند، برای همگرایی بیشتر، تقویت وحدت و انسجام ملی و حل و فصل مشکلات و موانعی که رفع آنها نیازمند همگرایی همه قوا است، در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کنند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: در مجموع، امیدوارم حضور آقای روحانی در مجلس شورای اسلامی در جهت ارتقای انسجام ملی و پیشبرد برنامه‌های کشور موثر باشد.

حسن روحانی مجلس شورای اسلامی معصومه ابتکار سوال از رئیس جمهور سوال از رییس‌جمهور سوال از رئیس‌جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر