کد خبر: 657725 A

رییس شورای مرکزی یهودیان آلمان در بیانیه‌ای از ارتباط نزدیک تهران و برلین انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از «جروزالم‌پست»، «جوزف شوستر» رییس شورای مرکزی یهودیان آلمان در نامه‌ای به این رسانه از قطع فوری همه روابط اقتصادی با ایران استقبال کرد.

وی در این بیانیه مدعی شد: من خواستار توقف فوری هرگونه رابطه با ایران هستم. هر تجارتی با ایران به معنای انتفاع نیروهای رادیکال است و به بی‌ثباتی در منطقه منجر می‌شود.

«شوستر» مدعی شده شورای مرکزی یهودیان آلمان برای مدت‌های طولانی منتقد رابطه تجاری آلمان و ایران بوده است. اینکه آلمان به عنوان کشوری که از گذشته وحشتناکش درس گرفته و تعهد قوی‌ به مبارزه با ضدیهودیان دارد، یکی از قوی‌ترین شرکای اقتصادی ایران باشد که به طور قاطع هولوکاست را رد می‌کند، ماهیت پارادوکسیکالی دارد.

در این بیانیه این ادعا مطرح شده که امنیت اسرائیل یکی از موازین اصلی آلمان است. به همین دلیل باید روابط تجاری با یک اقتدارگرایی افراطی که خواستار نابودی اسرائیل است و به دنبال سلاح هسته‌ای و تامین مالی سازمان‌های تروریستی در سراسر جهان است را قزع کند.

جروزالم پست در گزارش خود نوشت: آلمان شریک مهم تجاری برای ایران است. ۱۲۰ کمپانی آلمانی در حال حاضر در ایران فعالیت می‌کنند و کارکنان آنها ایرانی هستند و ۱۰ هزار کسب و کار آلمانی تجارت‌هایی را با ایران آغاز کرده‌اند. آلمان ۳.۴۲ میلیارد دلار صادرات کالا به ایارن در سال ۲۰۱۷ داشته است.

خروج آمریکا از توافق هسته ای جرزالم پست شورای مرکزی یهودیان آلمان جوزف شوستر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر