کد خبر: 656946 A

در دیدار سجادی با وزیر علوم ارمنستان انجام شد؛

همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های علمی، پژوهشی و دانشگاهی به ویژه در حوزه نانوتکنولوژی در دیدار سفیر کشورمان در ایروان با وزیر علوم و آموزش ارمنستان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، سیدکاظم سجادی در دیدار با وزیر علوم و آموزش ارمنستان با اعلام اینکه همکاری‌های ایران و ارمنستان در حوزه علمی و دانشگاهی طی سه سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته اما در برخی از حوزه‌ها نظیر فناوری‌های جدید و نانو تکنولوژی قدم‌های جدی برداشته نشده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران چهارمین کشور در رتبه بندی جهانی نانو تکنولوژی قرار دارد و بعد از انقلاب اسلامی پیشرفت‌های عظیمی در این حوزه داشته که در صورت آمادگی طرف ارمنی می‌توان در مدارس، دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها به انتقال و یا تدریس این فناوری‌ها اقدام کرد.

وی با تاکید بر ضرورت اجرایی کردن یادداشت تفاهم امضا شده بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان و وزارت علوم و آموزش ارمنستان و همچنین سند پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک، از آقای هاروتونیان وزیر علوم این کشور رسما دعوت کرد به تهران سفر کند و زمینه‌های اجرایی شدن این تفاهم‌ها را با طرف‌های ایرانی مورد بررسی قرار دهد.

همچنین در این دیدار آرائیک هاروتونیان، وزیر علوم و آموزش ارمنستان نیز ضمن استقبال از این سفر زمینه‌های همکاری بین ایران و ارمنستان را بسیار متنوع و گسترده عنوان کرد و افزود: وقوع انقلاب عشق و محبت در آوریل ۲۰۱۸ در این کشور باعث افزایش سرعت کمی و کیفی همکاری‌ها بین دو کشور خواهد شد و مطمئن باشید در آینده نزدیک شاهد پیشرفت چشمگیری در همکاری‌های علمی و دانشگاهی خواهیم بود.

وی همچنین مردم و دولت ایران را دوستان همیشگی و قابل اعتمادی برای مردم و دولت ارمنستان دانست که در سختی‌ها و ناخوشی‌ها زیادی به کمک این کشور آمده‌اند و وعده داد طی هماهنگی با سفارت زمان سفر را به تهران اعلام خواهد کرد.

روابط ایران و ارمنستان سید کاظم سجادی سفیر ایران در ایروان ایران و ارمنستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر