کد خبر: 656111 A

معاون رییس‌جمهور:

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه امسال با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مصادف است، گفت: طرح های ‌بزرگی برای افتتاح در سال جاری در نظر گرفته شده که راه آهن مراغه - ارومیه یکی از آنهاست.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در بدو ورود به ارومیه گفت: بازدید از راه آهن مراغه - ارومیه و بررسی آخرین وضعیت این طرح بزرگ مهمترین هدف این سفر یکروزه به آذربایجان غربی است. 

وی که قبل از سفر به ارومیه از طرح دو خطه کردن راه آهن میانه - تبریز بازدید کرده بود، اضافه کرد: راه آهن مراغه - ارومیه در آخرین‌ مراحل احداث قرار دارد و امروز از نزدیک وضعیت این طرح مورد بررسی قرار می گیرد. 

وی اظهار امیدواری کرد که مشکلات پیش روی افتتاح طرح راه آهن ارومیه به زودی رفع و زمینه افتتاح هرچه سریع تر این طرح فراهم شود. 

 معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه اوایل اردیبهشت سال جاری هم  برای بازدید از طرح راه آهن مراغه - ارومیه به آذربایجان غربی سفر کرده بود. 

در زمان حاضر پیشرفت راه آهن مراغه - ارومیه نزدیک ۱۰۰ درصد است؛ این طرح به طول ۱۸۰ کیلومتر آذربایجان غربی را به استان های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و بالاخره به مرکز کشور وصل می کند.

نوبخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر