کد خبر: 655432 A

معاون اقتصادی وزارت خارجه مطرح کرد؛

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: ۲۳ میلیون واحد صنعتی کوچک و متوسط در اروپا وجود دارد که ما می‌توانیم از آنها برای دور زدن تحریم‌ها و رفع نیازهای کشور استفاده کنیم. یکی از کارهای معاونت اقتصادی وزارت خارجه تدوین برنامه برای همکاری صنایع کوچک و متوسط اروپا و ایران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه در همایش ملی توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط با اشاره به اهمیت این صنایع در شرایط تحریم کشور گفت: در شرایط تحریم ما باید از ظرفیت صنایع کوچک استفاده کنیم علاوه بر رفع نیازهای کشور صنایع بزرگ هم باید نیاز خود را از طریق این واحدها تامین کنند.

وی ادامه داد: در سفرهای اخیر وزیر امور خارجه به این بخش توجه بسزایی کردند و برنامه‌هایی برای توسعه صنایع کوچک در وزارت خارجه در حال تدوین است؛ از جمله این برنامه‌ها ایجاد کارگروه برای ارتقای این صنایع است که با حضور کارشناسان وزارت خارجه و بخش خصوصی کشور در این مورد بحث خواهد شد.

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه ادامه داد: ۲۳ میلیون واحد صنعتی کوچک و متوسط در اروپا وجود دارد که ما می‌توانیم از آنها برای دور زدن تحریم‌ها و رفع نیازهای کشور استفاده کنیم. یکی از کارهای معاونت اقتصادی وزارت خارجه تدوین برنامه برای همکاری صنایع کوچک و متوسط اروپا و ایران است. امروز صنایع کوچک به عنوان موتور محرک اقتصادی شمرده می‌شوند و با رفع موانع و سخت‌گیری‌ها از جمله مشکلات مالیاتی می‌توان ضریب اشتغال در کشور را افزایش داد.

غلامرضا انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر