کد خبر: 655179 A

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از انهدام باند بین المللی که اقدام به واردات دارو و مکمل های ورزشی غیرمجاز از کشور امارات به داخل کشور می نمودند خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌حسین سلامی اظهار داشت: طی یکسری اقدامات منسجم اطلاعاتی توسط ماموران اداره کل اطلاعات استان کرمان اعضای یک باند واردات مکمل ها و داروهای غیر مجاز ورزشی مورد شناسایی قرار گرفت .

وی اعلام کرد: بلافاصله دستورات قضائی لازم جهت شناسایی انبارها و دستگیری متهمان صادر و در این رابطه ۴متهم به همراه مقادیر زیادی دارو و مکمل های ورزشی دستگیر شده اند.

دادستان جیرفت گفت:متهمان به صورت شبکه ای و سازمان یافته داروی قاچاق و مکمل های ورزشی را از کشور امارات وارد استان های هرمزگان و کرمان می نمودند و سپس اقدام به توزیع گسترده آن در سطح استان و کشور می کردند.

وی با اشاره به اینکه طبق قوانین،این مکمل ها ی تغذیه ای و ورزشی باید توسط نهادها و موسسات مورد تایید وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی وارد و توزیع شوند،گفت: خرید و فروش مکمل‌های ویتامنی توسط مربیان ورزشگاه‌ها و بدنسازی‌ها و عطاری ها غیر قانونی است و باید توسط پزشک تجویز و تنها در داروخانه ها عرضه شود.

وی با اشاره به اینکه اعضای این باند اقدام به فروش کالاهای قاچاق خود در باشگاه های ورزشی (بدن سازی) می نمودند،بیان کرد:دستگیری اعضای این باند هیچ ارتباطی با داروخانه ها نداشته است.

سلامی بیان کرد: مکمل های ورزشی قاچاق آسیب جدی به سلامت جوانان و ورزشکاران می زنند بنابراین نیاز است ساماندهی مکمل ها مورد توجه قرار گیرد

دادستان جیرفت تاکید کرد:عزم دستگاه قضائی در برخورد با عرضه کنندگان مکمل های ورزشی قاچاق و غیرمجاز جدی است و ضرورت دارد نظارت ها بر فعالیت باشگاه های ورزشی از سوی دستگاه های متولی برای جلوگیری از عرضه و فروش مکمل های ورزشی قاچاق شدت یابد.

این مقام قضایی در پایان خاطرنشان کرد : پرونده متهمین در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب جیرفت تشکیل و متهمین جهت تکمیل تحقیقات و تعیین ارزش ریالی کالاهای مکشوفه از طریق اداره گمرکات استان، با اعطالی نیابت به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرمان اعزام شده اند

قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر