کد خبر: 654678 A

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و معاونان عمرانی استانداری‌ها دیروز در دومین روز از همایش معاونان عمرانی استانداری‌ها که در کرمانشاه برگزار شد، از مرز خسروی در این استان بازدید کردند و سومین جلسه این کمیته نیز در این مرز تشکیل شد.

به گزارش ایلنا، این جلسه با موضوع تعامل استان‌‌‌‌های معین مرزهای مجاز شامل مهران، شلمچه، چزابه و خسروی و با هدف تکمیل زیرساخت‌های این مرزها به ریاست هوشنگ خندان دل و با حضور ۲۱ نفر از معاونان عمرانی استانداری‌ها تشکیل شد.

در ابتدای ورود خندان‌‌‌‌دل و معاونان عمرانی استانداری‌‌ها به مرز خسروی از زیرساخت‌های این مرز، پایانه مرزی آن و آخرین اقدامات عمرانی صورت گرفته بازدید شد.

در ابتدای سومین جلسه کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی، معاون عمرانی استانداری کرمانشاه و رییس کمیته زیرساخت استان گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های در دست اقدام ارائه و در ادامه معاونان عمرانی استانداری‌‌‌‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه انتظارات خود را از استان‌های معین مرزهای مجاز شامل مهران، شلمچه، چزابه و خسروی بیان کردند.

در ادامه، مجید عبدالهی دبیر کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی طی سخنانی گفت: کمیته زیرساخت به عنوان یکی از کمیته‌‌‌‌‌‌های چهارده گانه ستاد مرکزی اربعین حسینی امور مربوط به پروژه‌‌‌های عمرانی در حوزه‌‌‌های راه‌‌‌‌‌های مواصلاتی، زیرساخت‌‌‌‌های آب و برق، زیرساخت‌‌‌‌های ارتباطی و مخابراتی و زیرساخت‌های اسکان زائران را برنامه‌‌‌ریزی و بر اقدامات اجرایی نظارت می‌کنند. 

وی اضافه کرد: تمامی وظایف این کمیته در قالب یک برنامه و نقشه راه تنظیم و به منظور انجام اقدامات لازم و ایجاد هماهنگی‌‌‌ها به تفکیک مرزهای چهارگانه به استانداری‌‌‌های ذیربط ابلاغ شده است.

سپس معاونان عمرانی استانداری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های معین گزارشی از آخرین اقدامات خود برای آمادگی به منظور افزایش کیفیت برگزاری مراسم اربعین ۹۷ شامل احداث زیرساخت‌های ماندگار بیان کردند.

در ادامه، خندان‌‌‌‌دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین، حسینی طی سخنانی با توجه به اهمیت تکمیل زیرساخت‌ها و ابلاغ برنامه‌های اجرایی مربوطه، بر همراهی و همکاری جدی معاونان عمرانی استان‌های معین مرزهای مجاز برای تکمیل و اتمام پروژه‌های عمرانی و تأمین برخی تجهیزات و ماشین‌‌‌‌آلات مورد نیاز در منطقه تاکید کرد.  

در پایان این جلسه که به ریاست خندان‌‌‌‌دل معاون وزیر کشور تشکیل شد، مقرر گردید استان‌‌‌‌‌‌‌های معین اقدام لازم را به منظور اعزام یک ست کامل ماشین آلات عمرانی به مرزهای مجاز ظرف ده روز آینده عمل آورند.

همچنین مقرر گردید سرویس‌‌‌‌‌های بهداشتی و حمام تا پایان شهریور توسط استان‌های معین در اراضی پیش‌‌‌‌بینی شده، ایجاد شود.

اربعین هوشنگ خندان دل هوشنگ خندان‌دل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر