کد خبر: 653822 A

ذوالقدر به ایلنا خبر داد؛

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: امروز با حضور وزرای اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن، و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده بانک مرکزی، معضلات به وجود آمده در زمینه تامین کاغذ مطبوعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در تشریح جلسه امروز کمیسیون فرهنگی گفت: امروز با حضور وزرای اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن، و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده بانک مرکزی، معضلات به وجود آمده در تامین کاغذ مطبوعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

وی افزود: گزارش‌های بسیاری به دست کمیسیون مبنی بر احتکار کاغذ رسیده بود که با وزرای مربوطه مطرح و مقرر شد با همکاری همه نهادها جلوی کار گرفته شود. همچنین بحثی صورت گرفت تا در صورت عدم آسیب به محیط زیست و منابع طبیعی از تولید ملی حمایت شود.

ذوالقدر ادامه داد: مقرر کردیم گمرک در خصوص ترخیص هرچه سریع‌تر محموله‌های کاغذ با واردکنندگان کاغذ همکاری کند. 

وی ادامه داد:‌ همچنین تصویب شد تا از این پس ارزش‌افزوده تنها برای مقوا اعمال شود و همچنین بعد از این تنها وزارت ارشاد است که وارد کنندگان را برای دریافت ارز دولتی به وزارت صمت معرفی می‌کند. 

عضو کمیسیون فرهنگی همچنین گفت: نمایندگان بر نظارت حداکثری بر واردات کاغذ تاکید داشتند تا کاغذ با قیمت درست در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد.

کمیسیون فرهنگی فاطمه ذوالقدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر