کد خبر: 653603 A

جزئیات نشست هیأت رئیسه مجلس خبرگان؛

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان از برگزاری اجلاسیه آینده خبرگان در روزهای ۱۳ و ۱۴ شهریور خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی پس از نشست هیأت رئیسه گفت: موضوعی که در این نشست به تصویب رسید، پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری از سران قوا برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم به عنوان دستور کار اجلاس عمومی مجلس خبرگان است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در موضوع حل و فصل مشکلات معیشتی مردم با مسئولان سه قوه اتمام حجت کردند و این موضوع دستور کار ما در اجلاس خبرگان است.

این عضو مجلس خبرگان ادامه داد: در نشست بین الاجلاسین اخیر که با حضور روسای کمیسیون های مجلس خبرگان برگزار شد، بر پیگیری مطالبات رهبر معظم انقلاب برای رفع مشکلات معیشتی مردم به عنوان خواست عمومی تاکید شد.

خاتمی اضافه کرد: در نشست هیأت رئیسه مجلس خبرگان تصریح شد که در اجلاس عمومی آینده اعلام شود که نمایندگان مجلس خبرگان مشکلات معیشتی و گرفتاری های مردم را با تمام وجود درک می کنند و در میان مردم هستند.

وی یادآور شد: موضوع دیگری که بر آن تاکید شد این است که مردم بصیر ایران هوشیار باشند که ضد انقلاب بر خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌های به حقشان سوار نشوند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان هشدار داد: ضد انقلاب فرصت‌طلبانه در پی آن است که با سوار شدن بر خواسته‌‌‌‌‌‌های به حق مردم در کشور آشوب ایجاد کنند و این آشوب‌گری ابزاری برای رسیدن به اهداف خائنانه آنان است.

خاتمی ادامه داد: در اجلاس آینده مجلس خبرگان دو طرح که از اجلاس قبل به کمیسیون آیین نامه ارجاع و در این کمیسیون ساماندهی شد مطرح می شود یکی از این طرح ها ایجاد یک کمیسیون جدید به کمیسیون های شش گانه کنونی است.

وی افزود: بر این اساس کمیسیون سیاسی، فرهنگی، اقتصادی به دو کمیسیون شامل کمیسیون سیاسی، فرهنگی اجتماعی و کمیسیون اقتصادی تبدیل می‌‌‌شود که البته این باید در صحن علنی مطرح شود و رأی بیاورد.

این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان اضافه کرد: درباره ساماندهی نطق‌های قبل از دستور نمایندگان مجلس خبرگان نیز پیشنهادهای سازنده ای مطرح شد که از کمیسیون آیین‌‌‌نامه ارائه شده و قرار است در دستورکار اجلاس آینده قرار بگیرد.

خاتمی برگزاری انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌ها را دستورکار دیگر اجلاس خبرگان رهبری اعلام و تصریح کرد: با برگزاری این انتخابات رئیس و اعضای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری انتخاب می‌شوند.

سید احمد خاتمی مجلس خبرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر