کد خبر: 653385 A

با حضور سرداران جلالی و پاکپور؛

توافقنامه‌ای مشترک میان سازمان پدافند غیرعامل کشور و نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هدف استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشوری و لشکری امضاء شد.

به گزارش ایلنا، با حضور سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، توافقنامه‌ای با هدف استفاده بهینه از ظرفیت‌‌ها و توانمندی‌‌‌های کشوری و لشکری در مقابله با تهدیدات و حوادث شیمیایی، زیستی و پرتویی کشور امضاء شد.

بر اساس این توافقنامه، با توجه به سیاسیت‌های کلی پدافند غیرعامل مبنی بر بکارگیری ظرفیت‌‌‌‌های ملی و تخصصی و پرهیز از موازی‌‌‌‌کاری در راستای هم‌‌‌افزایی و ضرورت مصون‌‌‌‌سازی کشور در برابر تهدیدات طبیعی و انسان‌‌‌ساز، با رعایت قوانین و مقررات مربوط منعقد می‌شود. 

هدف از انعقاد این توافقنامه ایجاد زمینه همکاری متقابل بین سازمان پدافند غیرعامل کشور و نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور ارتقاء توان و آمادگی رزم تخصصی برای اجرای ماموریت‌‌‌های این سازمان در مقابله با تهدیدات و حوادث CBRN در زمان صلح است.

همچنین در مفاد دیگر، این توافقنامه موارد دیگری مورد توجه قرار گرفته است که مهمترین آنها شامل «ایجاد و توسعه آزمایشگاه‌‌‌‌های تشخیص آلودگی‌‌‌‌های CBRN در راستای انجام رصد و پایش، انجام رزمایش و تمرینات تخصصی مقابله با بحران و حوادث CBRN، فراهم‌‌‌سازی زمینه همکاری دستگاه‌‌‌‌های کشوری و لشکری در جهت اجرای بهینه ماموریت و برگزاری دوره‌‌‌های آموزشی تخصصی» می‌شود.

سردار جلالی سردار پاکپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر