کد خبر: 652854 A

سیاوشی در گفت‌و‌گو با ایلنا؛

نماینده مردم تهران مطرح کرد:مسائل و مشکلات نباید در سطح محلی حل شوند و باید سطوح ملی را برای مشکلات در نظر گرفت هر کس بخواهد در شرایط فعلی و بتواند مطالبات خود را از طریق سازوکارهای محلی حل می‌کنند. متاسفانه این مساله تبدیل به رویه شده و برخی از نمایندگان هم آن را در پیش گرفتند و سعی می‌کنند مطالبات خود را در سطح محلی پیگیری کنند که جز ضرر و تبعات منفی نتیجه‌ای ندارد.

طیبه سیاوشی خبرنگار سیاسی ایلنا در خصوص اعلام وصول استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استیضاح، سوال و تذکر حق نمایندگان است و مردم توقع دارند مطالبات خود را از طریق نمایندگان پیش ببرند اما باید دید چه دلایلی پشت استیضاح وزیر کار در حال حاضر وجود دارد؟

وی افزود: نمایندگان و مردم در انتظار اعلام وصول و یا اعلام استیضاح وزیر اقتصاد بودند اما اینکه در این میان استیضاح وزیر کار در اولویت قرار می‌گیرد و حتی به کمیسیون متبوع ارائه نمی‌شود و مراتب قانونی را طی نمی‌کند، جای ابهام دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دلایل استیضاح ربیعی متفاوت است، ابراز داشت: به رغم تمام تلاش‌هایی که کردم پی به دلیل این استیضاح نبردم دلایل این استیضاح متفاوت از دلایلی است که قبل از عید مطرح شد و رای نیاورد و در هر حال باید دلایل این استیضاح را متوجه شویم.

وی با بیان اینکه مشکلاتی که در وزارت کار وجود دارد ساختاری است و باید از طریق اصلاح ساختار پیگیری شود، افزود: تغییر افراد در خصوص مشکلات وزارت کار مطرح نیست، بعضا بحث شستا و تامین اجتماعی در خصوص استیضاح مطرح می‌شود که باید از طریق اصلاحات ساختاری پیگیری شود و مردم هم در جریان قرار بگیرند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بحثی که متاسفانه در کشور ما وجود دارد پیگیری مسائل در سطح محلی است. در واقع برخی از نمایندگان مطالبات خود را از طریق سطوح محلی پیگیری می‌کنند و نه برنامه‌های ملی کشور. علاوه بر این، یک پلن توسعه‌ای بزرگ از برنامه و بودجه کشور وجود ندارد که بر اساس آن مشکلات را حل کنند. این مبحثی است که از ابتدای انقلاب بوده و آسیب آن به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رسیده است.

وی در پایان گفت: مسائل و مشکلات نباید در سطح محلی حل شود و باید سطوح ملی را برای مشکلات در نظر گرفت. هر کس در شرایط فعلی بخواهد و بتواند مطالبات خود را از طریق سازوکارهای محلی حل می‌کند. متاسفانه این مساله تبدیل به رویه شده و برخی از نمایندگان هم آن را در پیش گرفتند و سعی می‌کنند مطالبات خود را در سطح محلی پیگیری کنند که جز ضرر و تبعات منفی نتیجه‌ای ندارد نمونه آن هم بحث صنایع در مناطق خشک بود که به بحران آب دامن زد و یک نماینده توانست صنعتی به شهر ببرد که آب و عوامل مناسب آن در آن شهر برای این صنعت وجود نداشت. آقای ربیعی از پشت تریبون مجلس این مسائل را بیان کند و بگوید چه کسانی از ایشان توقع دارند چرا که رسیدگی به این مساله ضرورت دارد و تا به امروز جز فساد و هزینه برای مردم و محیط زیست ثمری نداشته است.

استیضاح ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر