کد خبر: 652450 A

معاون اول رییس جمهور:

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه همه دستگاه‌های ملی کشور باید برای معرفی همدان تلاش کنند، تاکید کرد: رویداد همدان ۲۰۱۸ فرصت مغتنمی برای معرفی ایران به جهان است.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در جلسه هماهنگی برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ ب9 عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های آسیایی که عصر امروز برگزار شد، با اشاره به اهمیت این رویداد گفت: رویداد همدان ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی فرصتی کم‌‌‌‌نظیر برای معرفی بهتر و مناسب‌‌تر تاریخ، تمدن و فرهنگ ایرانی به جهان است. 

وی با بیان اینکه استان همدان از ظرفیت‌‌‌ها و مزیت‌‌‌های متعدد گردشگری و تاریخی برخوردار است،‌ اظهار داشت: آثار تاریخی و فرهنگی، مشاهیر و صنایع دستی همدان از جمله جاذبه‌‌های فراوان این استان در حوزه گردشگری است که لازم است همه دستگاه‌‌‌های ملی کشور برای معرفی این ظرفیت‌‌ها اقدامات ویژه انجام دهند. 

معاون اول رییس‌‌‌جمهور از وزارت امور خارجه خواست نقش فعالی در این زمینه ایفا کند تا از این فرصت به وجود آمده استفاده مطلوب در جهت دیپلماسی فرهنگی و معرفی ایران در سطح بین‌‌الملل صورت گیرد. 

جهانگیری با تاکید بر اینکه یکی از جهت‌‌‌گیری‌‌‌های اصلی توسعه کشور، توسعه گردشگری است،‌ تصریح کرد: ایران از جاذبه‌‌‌های فراوانی در بخش گردشگری برخوردار است و رویداد همدان ۲۰۱۸ نه تنها برای این استان بلکه می‌‌‌‌تواند برای کل ایران فرصت مغتنمی در جهت معرفی ظرفیت‌‌های گردشگری باشد. 

وی با اشاره به گزارش‌‌‌‌های ارائه شده از اقدامات صورت گرفته در جهت هماهنگی و فراهم کردن مقدمات برای برگزاری هر چه بهتر رویداد همدان ۲۰۱۸، از شهرداری همدان، استاندار و مدیران این استان و نیز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به خاطر تلاش‌‌‌های صورت گرفته در جهت زیباسازی شهر و تکمیل زیرساخت‌‌‌های آن قدردانی کرد. 

معاون اول رییس‌‌‌جمهور با تاکید بر لزوم تلاش برای معرفی هرچه بهتر همدان، یکی از ظرفیت‌‌‌ها و جاذبه‌‌های این استان را وجود مشاهیر و چهره‌‌‌های سرشناس در این استان دانست و خاطرنشان کرد: در شرایطی که برخی کشورها به دنبال ایران‌‌‌هراسی و تبلیغات منفی علیه ملت ایران هستند و نیز با توجه به برخی تلاش‌‌‌ها در جهت ایجاد تردید نسبت به ایرانی بودن مشاهیر بزرگی نظیر بوعلی سینا و انتساب این چهره‌‌‌های بزرگ به کشورهای دیگر می‌‌‌خواهند به فرهنگ و تمدن ایرانی خدشه وارد کنند، رویداد همدان ۲۰۱۸ فرصتی بزرگ است تا با معرفی چهره‌‌‌ها و مشاهیر همدان، جایگاه واقعی ایران را به افکارعمومی جهان معرفی کنیم.

جهانگیری افزود: ظرفیت و جاذبه‌‌‌های تاریخی استان همدان بسیار زیاد است به گونه‌‌‌ای که حتی برخی مردم ایران نیز با آثار تاریخی و مشاهیر این استان آشنایی ندارند که فرصت خوبی است تا با برگزاری مناسب این رویداد بین‌‌‌المللی علاوه بر معرفی همدان در سطح بین‌‌‌الملل،‌ اطلاع‌‌‌رسانی دقیقی درخصوص مشاهیر و آثار تاریخی و فرهنگی همدان به مردم کشور انجام شود. 

وی با تاکید بر اینکه صداوسیما و رسانه‌‌‌‌های دیگر نیز در این زمینه مسئولیت و رسالت سنگینی بر دوش دارند، از آنان خواست تمام تلاش خود را بکار گیرند و با حداکثر ظرفیت خود برای معرفی هرچه بهتر همدان و برگزاری مناسب رویداد همدان ۲۰۱۸ تلاش کنند. 

معاون اول رییس‌‌‌جمهور با یادآوری اینکه جاذبه‌‌‌‌‌های گردشگری، آثار تاریخی و مشاهیر استان همدان به مرکز استان محدود نمی‌‌شود، بیان کرد: در برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸، برنامه‌‌‌ها نباید فقط در مرکز استان متمرکز شود بلکه باید سایر شهرستان‌‌‌‌های استان نیز در این زمینه فعال باشند و ظرفیت‌‌ها و جاذبه‌‌های گردشگری همه نقاط استان مدنظر قرار گیرد.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون رییس‌‌جمهور در امور زنان و خانواده، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و برخی نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، استاندار همدان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در جهت زیباسازی شهر،‌ تکمیل زیرساخت‌‌ها و آماده‌‌سازی همدان برای برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ ارائه و نیازها و پیشنهادات خود را برای کمک به برگزاری هر چه بهتر این رویداد مطرح کرد. 

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز مدیرکل این سازمان در استان همدان نیز گزارش‌‌هایی از اجرای پروژه‌‌های زیرساختی مرتبط با گردشگری نظیر بهره‌‌‌برداری از پنج هتل، اجرای ۱۴۲ پروژه مرمتی، ایجاد ۲۶ واحد اقامتگاه بوم‌گردی و ایجاد کمپ در روستاهای هدف گردشگری ارائه کردند و به تشریح برنامه‌‌ریزی‌‌های انجام شده جهت برگزاری هرچه بهتر رویداد همدان ۲۰۱۸ پرداختند. 

در پایان این جلسه مقرر شد موضوع رویداد همدان ۲۰۱۸ در یکی از جلسات آتی هیأت وزیران برگزار و تصمیمات لازم برای تفویض اختیار به استان و دستگاه‌‌‌های اجرایی و نیز تامین اعتبار مورد نیاز برای برگزاری هر چه مناسب‌‌‌تر این رویداد اتخاذ شود.

اسحاق جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر