کد خبر: 652304 A

رئیس شعبه دو دادگاه عمومی شهر کرمان:

رئیس شعبه دو دادگاه عمومی(خانواده) شهر کرمان با اشاره به توسعه سیستم های ارتباطی از جمله اینترنت وفضای مجازی،گفت : توسعه سیستم های ارتباطی سبب شده ارتباطات افراد با یکدیگر بدون ملاحظات اخلاقی به سرعت رواج یابد و ازدواج اینترنتی جایگزین ازدواج های سنتی شود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محمد شفیعی با اعلام اینکه بی اعتمادی از بزرگترین و مهمترین چالش‌ها و معایب ازدواج‌های اینترنتی است، افزود : متاسفانه در این نوع ازدواج هریک از زوجین همواره این دغدغه را در ذهن خود دارد که شاید همسرش با شخص دیگری نیز ارتباط اینترنتی داشته باشد وهمین امر سبب بروز مشکل بین زوجین می شود وزندگی آنان را به مخاطره می اندازد.

حجت الاسلام شفیعی گفت : در ازدواج های اینترنتی هر یک از طرفین به لحاظ عدم اطلاع طرف مقابل از وضعیت او وعدم تقابل چهره به چهره واینکه در یک فضای کاملاً انتزاعی با هم در ارتباط هستند خود را فردی ایده آل معرفی می کنند ودر نتیجه شخص در انتخاب خویش دچار مشکل می شود وپس از ازدواج متوجه می شود که طرف مقابل او فردی ایده آل ومناسب برای ازدواج با وی نبوده است.

قاضی دادگاه خانواده افزود : معمولاً پسران در ارتباط اینترنتی وچت نمودن بیشتر به دنبال سرگرمی هستند وبا این نوع ارتباطات وچت کردن خود را سرگرم می کنند در حالیکه دختران غالباً قصدشان از این نوع ارتباطات اینترنتی وچت کردن یافتن همسری مناسب برای زندگی است واین تعارض باعث می شود که به خواسته خود که ازدواج موفق باشد نرسند.

وی تصریح کرد : ازدواج های سنتی در قیاس با ازدواج‌های اینترنتی ۹۵درصد پایدارتر هستند در حالی است که ازدواج های اینترنتی ۸۵درصد شان منتهی به طلاق وجدایی زوجین می گردد

دادگاه عمومی شهر کرمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر