کد خبر: 651973 A

قاسمی:

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: دولت پاکستان بی‌درنگ تمامی امکانات و اقدامات لازم را برای آزاد‌سازی نیروهای مرزی جمهوری اسلامی ایران و دستگیری تروریست‌‌‌های شرور به کار گیرد.

به گزارش ایلنا، در پی ربایش تعدادی از نیروهای مرزی جمهوری اسلامی ایران مستقر در پاسگاه میل مرزی ۱۰۳ از سوی یک گروهک تکفیری و تروریستی و انتقال آنها به داخل خاک پاکستان، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکومیت و ابراز انزجار از این اقدام تروریستی و شرارت‌‌‌آمیز و با توجه به اقدامات صورت گرفته گفت: بعدازظهر امروز دستیار وزیر امور خارجه در غرب آسیا از سفیر پاکستان خواست دولت آن کشور در چارچوب روابط دوجانبه و اصل حسن همجواری و تعهدات ناشی از قراردادهای دوجانبه و مقررات حقوق بین‌‌‌الملل، بی‌‌‌درنگ تمامی امکانات و اقدامات لازم را برای آزادسازی نیروهای مرزی جمهوری اسلامی ایران و دستگیری تروریست‌‌‌های شرور به‌‌کار گیرد. همچنین از سفیر پاکستان خواسته شد مراتب را هرچه سریع‌تر به دولت خود در اسلام‌‌‌آباد منعکس کرده و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را از نتایج اقدامات به عمل آمده مطلع کند.

وی افزود: سفیر پاکستان نیز با ابراز تاسف عمیق از این حادثه، تاکید کرد موضوع را به اسلام‌‌‌آباد منعکس کرده و ضمن پیگیری، نتیجه اقدامات دولت پاکستان را در اسرع وقت گزارش نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: سفیر کشورمان در اسلام‌‌‌‌آباد نیز ضمن ملاقات با مقامات محل، خواستار اقدام جدی دولت پاکستان برای آزادسازی مرزبانان جمهوری اسلامی و برخورد قاطع با اشرار و گروه‌های تکفیری و تروریستی شد که از خاک پاکستان به نقاط مرزی کشورمان تجاوز کرده و دست به اقدامات خرابکارانه، آدم‌‌ربایی، قتل و جنایت می‌‌‌زنند.

ایران و پاکستان بهرام قاسمی روابط ایران و پاکستان رابطه ایران و پاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر