کد خبر: 651811 A

سخنگوی وزارت امور خارجه:

سخنگوی وزارت امور خارجه حملات جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری عربستان به بیمارستان و بازاری در بندر الحدیده یمن را محکوم و تکرار و استمرار نسل‌کشی و جنایات هولناک عربستان و هم‌پیمانانش در یمن خواند.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی با محکوم کردن حملات جنگنده‌‌‌‌های ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به بیمارستان و بازاری در بندر الحدیده یمن که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌‌‌‌‌ها زن و مرد و کودک غیرنظامی و بیگناه شد، آن را تکرار و استمرار نسل‌‌‌کشی و جنایات هولناک عربستان سعودی و هم‌‌‌پیمانانش در یمن خواند.

وی ادامه داد: به خاک و خون کشیدن و انتقام از مردم و حمله به اهداف غیرنظامی مانند بیمارستان‌‌‌ها، خانه‌‌‌ها و اماکن عمومی برای جبران ناکامی‌‌‌‌ها و شکست‌‌‌‌های عربستان و متحدانش در میدان جنگ، چیزی جز جنایت جنگی نیست و استمرار هر روزه آن و سکوت جامعه بین‌‌‌‌المللی در برابر این گونه اقدامات، وضعیت مردم یمن را به صورت نگران‌‌‌کننده‌‌‌ای، وخیم کرده است. 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: بمباران هر روزه اهداف غیرنظامی و کشتار مردم بی‌‌‌‌گناه و بی‌‌‌پناه یمنی به دست جنگنده‌‌‌های عربستانی و اماراتی نباید در افکارعمومی کشورهای منطقه، جهان و در سطح بین‌‌‌المللی موجب عادی شدن جنایات متجاوزان و بی‌‌‌توجهی به وضعیت بحرانی و فجیع این کشور شود.

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر