کد خبر: 651410 A

امیرعبداللهیان در دیدار سفیر عراق در تهران:

دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین‌الملل، راه‌اندازی جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران را اثبات کننده اقتدار جمهوری اسلامی خواند.

به گزارش ایلنا، راجح صابر عبود الموسوی سفیر عراق در تهران عصر سه‌شنبه (۹ مرداد ماه) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی در عراق را تبریک گفت و این انتخابات را گام مهمی در تحکیم و تقویت بنیان‌های مردم‌سالاری در کشور عراق خواند.

وی افزود: خوشحالیم که کشور عراق در مسیر ثبات و امنیت حرکت می‌کند. قطعا به حول و قوه الهی عراق در بهترین حالت در منطقه قرار خواهد گرفت.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: امیدوارم با شروع به کار پارلمان و تشکیل دولت جدید، ملت و دولت عراق با حفظ وحدت و یکپارچگی از مشکلات عبور کند. اطمینان داریم رجال سیاسی و دینی عراق با درایت و آینده‌نگری کشور را به بهترین نحو اداره خواهند کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات خصمانه و راه اندازی جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، آن را اثبات‌کننده اقتدار جمهوری اسلامی ایران خواند و افزود: دشمنان منطقه نقش سازنده و نفوذ مثبت ایران در منطقه را هدف گرفته‌اند.

سفیر عراق در تهران نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت و پشتیبانی‌های جمهوری اسلامی ایران از عراق گفت: ایران همواره در شرایط سخت از هیچ کمکی به دولت و ملت عراق دریغ نکرده است.

وی افزود: ایران کشوری بزرگ و قدرتمند در عرصه تحولات منطقه ای و بین‌المللی است.

سفیر عراق در ادامه با اشاره به اشتراک نظر در موضوعات منطقه ای و بین المللی تصریح کرد: دولت عراق اجازه دخالت هیچ کشوری، در تعاملات دوستانه و برادرانه دو ملت مسلمان ایران و عراق را نخواهد داد.

امیرعبداللهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر