کد خبر: 651251 A

غلامی در جمع خبرنگاران:

وزیر علوم گفت: همه کسانی که در دولت کار می‌کنند و از دولت حقوق می‌گیرند یک روزی بازنشسته می‌شوند و باید از سازمان بازنشستگی حقوق دریافت کنند اما اساتید بعد از بازنشستگی از بیمه خارج نمی‌شوند و مادامی که می‌خواهند تجهیزات آنها شامل میز و دفاترشان در اختیارشان است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، منصور غلامی در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، در خصوص حذف کنکور و برنامه وزارت علوم در این باره گفت: در مورد حذف کنکور در سال آینده که تکلیف مشخص است و قبلا هم گفته‌ایم بیش از ۸۵ درصد حجم دانشگاه‌ها و پذیرش‌های فعلی از طریق بدون کنکور و فارغ‌التحصیلی است.

وی افزود: اما در خصوص رشته‌هایی که طرفداران بیشتری دارند باید سنجش و مقایسه‌ای بین داوطلبان صورت بگیرد.

وزیر علوم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه او هم مشمول بازنشستگان می‌شود یا خیر، گفت: این قانون شامل من نمی‌شود اما در مجموع وزرا از این قانون مستثنی هستند.

وی تصریح کرد: بیشترین زمان فعالیت مدیران دانشگاهی تابستان است

غلامی با بیان اینکه هیچ جذب و نگهداری در مرحله استخدام وجود ندارد، خاطرنشان کرد: بحث فعلی قانون استخدام و آیین‌نامه استخدامی است که ماده‌ای به اسم بازنشستگی دارد و طبق آن همه کسانی که در دولت کار می‌کنند و از دولت حقوق می‌گیرند یک روزی بازنشسته می‌شوند و باید از سازمان بازنشستگی حقوق دریافت کنند اما اساتید بعد از بازنشستگی از بیمه خارج نمی‌شوند و مادامی که می‌خواهند تجهیزات آنها شامل میز و دفاترشان در اختیارشان است. من در این خصوص بخشنامه هم صادر کردم این مساله قانون است و به معنای اخراج کسی نیست.

وزیر علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر