کد خبر: 650943 A

امروز در کمیسیون امنیت ملی؛

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی با حضور سفرای تعدادی از کشورها از جمله عراق، پاکستان و افغانستان تشکیل شد.

علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی با حضور سفرای تعدادی از کشورها از جمله عراق، پاکستان و افغانستان تشکیل شد.

وی تاکید کرد: تعدادی از سرکنسولگری ها هم حضور داشتند و درباره مباحثی از قبیل توسعه روابط اقتصادی و دیپلماسی عمومی و پارلمانی توضیحاتی ارائه شد و نمایندگان هم دیدگاه‌های خود را در این باره مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: بررسی آخرین روابط دوجانبه با این کشورها هم از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه امروز کمیسیون بود. همچنین بر همکاری‌های پارلمانی و گردشگری تاکید شد و مشکلات و موانعی که بر سر راه این همکاری‌ها وجود دارد در کمیسیون مورد ارزیابی قرار گرفت.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نقش این کشورها در ایجاد همکاری‌های دوجانبه از موضوعات مطرح شده بود و ما تسریع در تصویب توافق‌نامه‌ها برای پیش‌برد همکاری‌ها را مدنظر قرار دادیم.

نجفی خوشرودی با اشاره به موضوع تروریسم گفت: از آن جایی که این کشورها خودشان درگیر با تروریسم هستند بر همکاری‌های مشترک در مبارزه با تروریسم تاکید کردیم و بحث ایجاد امنیت در منطقه را مورد بررسی قرار دادیم.

تروریسم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امنیت منطقه همکاری های دوجانبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر