کد خبر: 650889 A

روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کره جنوبی در تهران:

رئیس‌جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کره جنوبی در تهران، با بیان اینکه همواره روابط خوب و دوستانه‌ای میان ایران و کره جنوبی برقرار بوده و در سال‌های اخیر نیز شاهد گسترش مناسبات بوده‌ایم، تاکید کرد: ارتباط و گفت‌وگوهای مسئولان دو کشور در بخش‌های مختلف همواره دستاوردهای مثبتی را به همراه داشته است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه در این دیدار با اشاره به اینکه امروز شرکت‌ها و بخش‌های خصوصی دو کشور همکاری‌های خوبی در زمینه‌های گوناگون بویژه در بخش انرژی با هم داشته و نسبت به هم اعتماد دارند، گفت: ایران همواره می‌تواند منبع پایدار و مطمئنی برای تأمین انرژی کره جنوبی باشد.

وی با بیان اینکه دنیای سیاست حوادث و فراز و نشیب‌های فراوانی داشته و همواره درگذر است، اظهار داشت: مطمئناً تصمیمات دولت جدید آمریکا زودگذر است و در عین حال روابط ایران و کره جنوبی تاریخی و ریشه‌دار است.

رئیس‌‌جمهور با تأکید بر تلاش در راستای توسعه و تحرک بیشتر روابط و همکاری‌های تهران – سئول و تسریع در اجرای توافقات مشترک، تصریح کرد: نباید اجازه دهیم حوادث سیاسی و تحریم‌های غیرقانونی به روابط تاریخی دو کشور آسیب و صدمه‌ای وارد کند.

یو جانگ هیان، سفیر جدید کره جنوبی نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس‌‌جمهور کشورمان، حضور در جمهوری اسلامی ایران به عنوان سفیر کره جنوبی را مایه افتخار خود عنوان کرد و افزود: ایران و کره جنوبی همیشه روابط خوب و دوستانه‌ای با هم داشته‌اند.

سفیر جدید کره جنوبی با بیان اینکه روابط تهران – سئول در پنج سال اخیر بسیار گسترده‌تر شده است، خاطرنشان کرد: از هیچ تلاشی برای توسعه و تقویت هر چه بیشتر روابط و همکاری‌های دو کشور در بخش‌های مختلف دریغ نخواهم کرد.

حسن روحانی ایران و کره جنوبی روابط ایران و کره جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر