کد خبر: 650562 A

ره‌پیک در صحن علنی مجلس:

نامزد حقوقدان شورای نگهبان تاکید کرد: عضو شورای نگهبان باید دارای صفاتی مانند استقلال رأی، اعتقاد عمیق به مبانی اسلامیت و جمهوریت نظام و اعتقاد راسخ به حق‌الناس بودن رأی مردم باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیامک ره‌پیک، که به عنوان یکی از کاندیداهای حقوقدان برای عضویت در شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است، در صحن علنی در جریان ارائه توضیحاتی درباره رزومه خود گفت: بنده به صورت تفصیلی با مسائل شورای نگهبان در مورد انتخابات و بررسی قوانین آشنایی داشته و به آن اشراف دقیق دارم. لازم است که تعامل مجلس و شورای نگهبان وجود داشته باشد چراکه این دو نهاد در بحث تقنین، دو نهاد ملازم هم هستند.

این کاندید معرفی شده از سوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: قوانین انتخابات را با هدف شفافیت و بررسی چالش‌ها باید مورد بازبینی قرار داد که در این راستا بخش پژوهش‌های شورای نگهبان آمادگی کامل دارد. با توجه به شرایط کشور، همکاری شورای نگهبان و مجلس اقدامی وحدت‌آفرین و مبارک است که در این دوره انسجام‌ بخشی به این تعامل ( بین مجلس و شورای نگهبان ) امری مهم است.

ره‌پیک تصریح کرد:  نقش مجلس در ریل‌گذاری حرکت دولت نقشی بی‌بدیل است. عضو شورای نگهبان باید دارای صفاتی مانند استقلال رأی، اعتقاد عمیق به مبانی اسلامیت و جمهوریت نظام و اعتقاد راسخ به حق‌الناس بودن رأی مردم باشد.

سیامک رهپیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر