کد خبر: 650477 A

دریادار رستگاری اعلام کرد:

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع تاکید کرد: به زودی ساخت یدک‌کش‌های مورد نیاز منطقه آزاد انزلی برای خدمات دهی در بندر کاسپین در دستورکار قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایلنا، نشست افزایش همکاری‌‌‌‌ها و خدمات دریایی بین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و سازمان منطقه آزاد انزلی در مرکز شهید تمجیدی صنایع دریایی با حضور امیر دریادار رستگاری، معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، رضا مسرور رئیس هیات مدیر و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، رئیس مرکز شهید تمجیدی و مدیران و معاونین سازمان منطقه آزاد انزلی و سازمان صنایع دریایی کشور برگزار شد.

امیر دریادار رستگاری معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در این نشست با اشاره به توافقات صورت گرفته برای ساخت شناورهای مورد نیاز منطقه آزاد انزلی گفت: برای ساخت تعدادی از شناورهای گردشگری و مسافربری توافقات خوبی حاصل شد و به زودی برنامه ساخت یدک‌‌‌کش‌‌‌های مورد نیاز سازمان منطقه آزاد انزلی به منطور خدمات‌دهی در بندر کاسپین به عنوان بزرگترین بندر ایران در دریای خزر را در دستورکار خود قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به توانمندی‌‌‌های سازمان صنایع دریایی در زمینه خدمات‌رسانی دریایی اظهار داشت: سازمان صنایع دریایی و مجموعه شهید تمجیدی امروز به عنوان یک بازوی صنعتی در کنار مناطق آزاد و به خصوص منطقه آزاد انزلی جهت ساخت انواع شناورها، خدمات پس از فروش و همه گونه همکاری‌‌‌‌های لازم و مورد نیاز دریایی قرار دارند و در چند روز آینده یک دستگاه جرثقیل ۲۵۰ تنی از مرکز شهید تمجیدی به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی انتقال داده خواهد شد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع منطقه آزاد انزلی و بندر کاسپین را یک مزیت اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به مقرارات و مزایای منطقه آزاد انزلی و خدمات و حمایت‌‌‌‌هایی که این منطقه می‌‌‌‌تواند برای صاحبان کالا و صاحبان صنایع ارائه کند، می‌‌‌‌تواند نقش بسیار مهمی برای تقویت جایگاه ایران در مناسبات بین‌‌المللی در دریای خزر ایفا کند.

رستگاری اضافه کرد: با اتفاقات خوبی که در سنوات اخیر در بخش صنعتی، بندری و گردشگری در این منطقه رخ داده شاهدیم که منطقه آزاد انزلی فرصتی بسیار ارزشمند برای استان گیلان و مزیتی خاص برای کشور در بین کشورهای حاشیه خزر باشد.

رضا مسرور، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این نشست با اشاره به ضرورت بهره‌‌‌گیری از توان داخلی در امور بندری تصریح کرد: یکی از رویکردهای منطقه آزاد انزلی بهره‌‌‌گیری از توان بخش خصوص داخلی متخصص و توانمند است.

وی یکی از بهترین مجموعه‌‌‌های فعال در سطح کشور را مجموعه شهید تمجیدی صنایع دریایی وزارت دفاع دانست و خاطرنشان کرد: این صنعت در زمینه تجهیزات دریایی بسیار توانمند است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه با تشریح گسترش همکاری‌‌‌های دوسویه مابین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و منطقه آزاد انزلی ابراز داشت: تاکنون تفاهمات خوبی در بخش تولید و تجهیزات بندری داشته‌‌‌‌‌ایم و در بخش گردشگری دریایی نیز بنا داریم از تاکسی‌‌های دریایی که در مرکز شهید تمجیدی تولید می‌‌‌شود، استفاده کنیم.

در پایان این نشست تخصصی اعضای جلسه از توانمندی‌‌های مجتمع شهید تمجیدی صنایع دریایی درخصوص تولید و ساخت شناورهای دریایی از نزدیک بازدید کردند. 

امیر رستگاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر