کد خبر: 650466 A

از سوی قاسمی مطرح شد؛

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن بیانیه وزرای خارجه شرکت‌کننده در همایش آزادی مذهبی در آمریکا در قبال ایران را دخالت در امور داخلی کشورمان و بر پایه بنیان‌ها و داده‌های ناصحیح، مغرضانه و غیر واقعی خواند.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه این چند کشور به خلاف و گزاف خود را نماینده جامعه بین‌المللی خوانده‌اند، گفت: آمریکا و دیگر نقض‌‌‌‌‌کنندگان و نادیده‌‌‌‌‌‌‌‌انگاران طبیعی‌ترین و بدیهی‌ترین حقوق اولیه انسانی در جایگاهی نیستند که بخواهند درباره دیگر کشورها و با فرهنگ‌ها و تنوع‌های گوناگون قضاوت‌‌‌‌‌‌های جهت‌‌دار و یکسویه داشته باشند. 

وی ضمن یادآوری اصول قانون اساسی مترقی جمهوری اسلامی ایران و مصوبه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون حقوق اقلیت‌‌‌‌‌های مذهبی اظهار داشت: تاریخ ایران سراسر شاهد و نمایانگر حضور و همزیستی ادیان مختلف به‌‌‌‌‌‌‌طور مسالمت‌‌‌آمیز و در کنار هم بوده و اکنون نیز تمامی ادیان الهی در ایران از ضمن برخورداری از تمامی حقوق شهروندی در مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای انتخابی حضور فعال دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین ضمن محکومیت تحلیل و تفسیرهای تخیلی، خودساخته و بی‌‌‌‌‌بنیان مایک پنس در خصوص مذاهب و عقاید مذهبی در این همایش تصریح کرد: مردم ایران در بلندا و ژرفای تاریخ خود با هر قوم و مذهبی در فضایی کاملا مسالمت‌‌‌‌آمیز و صمیمانه زیست کرده و پیروان همه ادیان الهی امور مذهبی و عبادی خود را همواره در مراکز متعدد مذهبی در پهنای ایران زمین به جا آورده و قانون نیز از این آزادی‌ها حراست می‌کند. شوربختانه دیگر آزاری و دیگر ستیزی‌‌‌های مذهبی و قومی از آن سوی جهان و مغرب زمین به این منطقه سرایت و در مقاطعی فاجعه‌ها آفرید.

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر