کد خبر: 649045 A

در پایان ماموریت در ورشو؛

سفیر ایران در لهستان در ادامه ملاقات‌های خداحافظی خود با مقامات این کشور، روز گذشته با رئیس مجلس سنای این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این ملاقات استانیسلاو کارچوسکی، رئیس سنای لهستان از تلاشهای رامین مهمانپرست در دوره چهار ساله ماموریت خود در این کشور تقدیر و از رشد روابط دوجانبه خصوصا در زمینه سیاسی و پارلمانی تشکر کرد.

در این دیدار طرفین همچنین آخرین وضعیت روابط دو و چندجانبه را مورد بررسی قرار داده و با توجه به شرایط و ظرفیت‌های خود در منطقه و جهان بر تبادل نظر نزدیک و مستمر به منظور گسترش همکاری‌‌‌‌‌‌ها و همچنین تثبیت صلح و ثبات منطقه‌‌‌ای و بین‌‌‌المللی تاکید کردند.

گفتنی است در دیداری دیگر، رامین مهمانپرست با ماچی گروبسکی، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان در محل سنای این کشور گفت‌وگو و آخرین تبادلات و همکاری‌‌‌ها را با وی مورد بحثث و بررسی قرار داد.

گروبسکی از تلاش‌های سفیر ایران در ورشو که به گسترش همکاری‌‌‌‌‌های سیاسی و پارلمانی انجامید و روابط دو کشور را بیش از گذشته به یگدیگر نزدیک ساخت قدردانی کرد.

وی اضافه کرد که گروه دوستی پارلمانی این کشور بر تلاش‌هایش به منظور تقویت مناسبات و همچنین توسعه تبادلات و همکاری‌‌‌ها ادامه خواهد داد.

مهمانپرست نیز متقابلا از تلاش‌های وی و اعضای گروه دوستی در بسط مناسبات دو کشور تشکر و از همکاری‌هایی که اعضای سنا و مجلس لهستان در طول مدت ماموریتش برای تقویت مناسبات به انجام رساندند تقدیر و بر ادامه آن تاکید کرد.

رامین مهمان پرست رامین مهمانپرست ایران و لهستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر