کد خبر: 648676 A

در دیدار خداحافظی سفیر ایران عنوان شد؛

سفیر ایران در اسلوونی دیروز دوم مرداد ماه در آستانه پایان دوره مأموریت خویش، با وزیر توسعه اقتصادی و فناوری اسلوونی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این ملاقات که تحولات روابط دو کشور به ویژه در عرصه اقتصادی و تجاری مورد بررسی قرار گرفت، طرفین از افزایش و ارتقاء سطح مناسبات و مبادلات تجاری دو کشور به لحاظ کیفی و کمی ابراز خرسندی کرده است ولی ظرفیت‌های متقابل برای همکاری را فراتر از سطح همکاری‌های جاری توصیف کردند.

ازدراوکو پوچیوالشک، وزیر توسعه اقتصادی و فناوری اسلوونی در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از افزایش مبادلات تجاری دو کشور اظهار امیدواری کرد که همکاری‌‌‌‌ها در راستای افزایش حجم مبادلات تجاری تا نیل به هدف یکصد میلیون یورو در سال، تداوم یابد.

وی همچنین ضمن خاطرنشان ساختن ظرفیت‌های متنوع همکاری بین دو کشور، صنعت گردشگری را به عنوان زمینه مساعد دیگری برای همکاری مورد تاکید قرار داد.

مرتضی درزی رامندی، سفیر ایران نیز در این دیدار با تشریح آخرین تحولات و پیشرفت‌ها در روابط دو کشور به ویژه در بخش بازرگانی از جمله افزایش سه برابری ارزش تبادلات تجاری دو کشور، اهمیت همکاری در زمینه بانکی را مورد تاکید قرار داد.

ایران و اسلوونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر