کد خبر: 648576 A

قاسمی:

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تازه‌ترین سخنان مقامات مختلف آمریکا که همزمان با تهدید، درخواست مذاکره با ایران را مطرح می‌کنند، تاکید کرد: ملت شجاع، متمدن و تاریخ‌ساز ایران همواره و در طول تاریخ پر افتخار خود با بهره‌مندی از فرهنگ غنی، هوش و خرد، به‌هنگام و در جای خود، تهدید را با تهدید و تکریم را با تکریم پاسخ داده است و هیچگاه در برابر زیاده خواهی، سلطه جویی و فشار، لحظه‌ای در دفاع و حفاظت از حقوق مردم ، تمامیت ارضی و استقلال ایران تعلل نکرده و نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا،‌ بهرام قاسمی بار دیگر به مقامات دولت ترامپ توصیه کرد تصور مذاکره یک سویه و از سر زیاده‌‌‌جویی و در سایه تهدید با ایران را برای همیشه به فراموشی سپرده و در پی تکرار تجارب شکست خورده و دیرین خود نباشند.

وی با بیان اینکه ایالات متحده باید بیش از بیش بداند که جهان کنونی و عصر حاضر، دوران سلطه‌‌جویی و تحکم و یک‌سویه‌‌نگری نیست، اظهار داشت: نگاهی به افکارعمومی جهان و تصویر منفی آنان از عملکرد دولت آمریکا، نشانی از تغییر و تحول عمیق و کلان در عرصه بین‌المللی است. آمریکا باید حد و اندازه خود را نگه دارد و جایگاه خود را در این عصر و زمان بازشناسد و جد و جهد بیشتری برای فهم جایگاه، شان و نقش ایران بزرگ کند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: امروز همچون دیروز و بیش از آن اعتمادی به گفتار و کردار دولتمردان آمریکا برای گفت‌وگو آن هم از نوع آمریکایی آن وجود ندارد.

ایران و آمریکا بهرام قاسمی رابطه ایران و آمریکا روابط ایران و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر